Częstotliwość odświerzania w monitorze LG L1900E - pytanie

Witam. Posiadam monitor LG L1900E i nie wiem jaka częstotliwość odświerzania jest bezpiecza dla tego monitora. We właściwościach ekranu mam do wyboru tylko 60 Hz http://img.wklej.org/v/705575366monitor.JPG (jeśli zaznaczona jest opcja ukrycia trybów których monitor nie wyświetla poprawnie). Czy można ją odznaczyc i wybrać np. 75 Hz (na 60 Hz bolą mnie oczy już po 3 godzinach grania), czy nie spowoduje to uszkodzenia monitora i jaką częstotliwość wybrać przy roździelczości 1280x1024 ? Dzięki za pomoc. :slight_smile:

Ogólnie przy monitorach LCD nie stosuje się wartości większych niż 60HZ ponieważ taka wartość jest wystarczająca dla matryc LCD jednak jeśli chcesz to na upartego można ustawić te 75HZ jednak prawdopodobnie nie będzie większej różnicy a układ karty graficznej otrzyma dodatkowe obciążenie. A używasz zalecanej rozdzielczości dla swojego monitora we wszystkich grach ? Bo jeśli nie to gry są mydlane i nie ostre i dlatego boleć mogą Ciebie oczy i zwiększanie częstotliwości odświeżania nic nie da.

Ok, dzięki za pomoc, zostawię na częstotliwości 60 Hz :slight_smile: