Czestotliwość odświeżania ekranu LCD i migotanie tekstu

(Ramoses7) #1

Witam.

Mam taki problem.

1) Na dysku 80GB monitor LCD Samsung SyncMaster 953BW chodził na wszystkich częstotliwościach odświeżania bez zarzutu, miałem ustawioną na max 75kHz.

2) Na dysku 250GB w monitorze występuje migotanie teksu na wszystkich trzech częstotliwościach 59, 60, 75kHz w szczególności na 75kHz jest najgorzej, ale na 59kHz też jest minimalne choć przy wczytywaniu strony jest duże migotanie.

To migotanie jest takie że tekst tak naprawde można przeczytać ale wiadomo że wzrok się psuje.

Mam zainstalowany sterownik do tego monitora. Nie instalowałem programów: Magic Tune i Natural Color które są na płytce. Dlaczego tak się dzieje? Jak temu zaradzić?

Edit 2

Patrz również mój ostatni post

(slawektor) #2

brałeś najnowsze stery do tego monitora ? http://www.samsung.com/pl/support/downl ... prd_ia_cd=

(Ramoses7) #3

Tak właśnie stąd brałem i nic nie pomogło.

(slawektor) #4

jaki masz system xp /vista i jakie sterowniki ? jaką kartę ?podobno

migotanie i jego powody:

-zakłócenia zewnętrzne jak masa sygnału TV kablowej podpiętej do karty Telewizyjnej

-zakłócenia od kabla sieciowego(internetowego migotanie obrazu może być spowodowane (najczęściej) brakiem filtra przeciwzakłóceniowego (albo jego słabą jakością) w listwie zasilającej do której podłączony jest monitor (listwa zasilająca - popularnie zwana acarem) Wszyscy producenci elektroniki (RTV, PC) zalecają używanie takich listw po pierwsze aby zmniejszyć/wyeliminować zakłócenia spowodowane zmianami (szumy?) napięcia w sieci elektrycznej a także aby uniknąć uszkodzenia z powodu tzw. przepięć (gwałtowny chwilowy skok napięcia spowodowany np. burzą).

Dodatkowo zarówno komputer jak i monitor muszą być podłączone do jednej listwy zasilającej a nie do dwóch różnych czy różnych gniazdek elektrycznych

(Tompyk) #5

Czy masz ustawioną max rozdzielczość dla monitora - czasami migotanie kiedy nie ma max rozdzielczości.

Próbowałeś resetować monitor poprzez ponowne automatyczne ustawienie?

(Ramoses7) #6

system XP SP3, GeForce 4

TV nie mam podpiętej, wszystko mam do jednej listwy podpięte

mam ustawioną max rozdzielczość 1440x900, robiłem też automatyczne ustawienie

A najgorsze jest to że na dysku 80GB wszystko było w porządku.

(Seba86mu) #7

ramoses7 , sterowniki do karty graficznej zainstalowane ?

(Ramoses7) #8

Jak chce zainstalować oryginalne stery z płytki to mnie informuje że na kompie są już nowsze..(jakieś z płyty z XP??). Ale w razie czego ściągnąłem najnowsze z netu tej serii to troszke komp zamulał. I nadal żadnej poprawy. A stery odinstalowałem.

(Seba86mu) #9

Jaką posiadasz kartę graficzną ?

(Ramoses7) #10

GeForce 4 jak wspomniałem wyżej

(Seba86mu) #11

Odinstaluj kartę graficzną z Menadżera Urządzeń.

Po ponownym uruchomieniu komputera zainstaluj ForceWare 56.72.

(aby pobrać kliknij na >>Primary Download Site<< w okienku International ).

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

(Ramoses7) #12

Jakieś pół godziny temu zainstalowałem to:

http://www.instalki.pl/programy/download/biblioteki/DirectX.php

i co teraz zrobić?

A stery co podałeś to są do kart GeForce 5700.

(Seba86mu) #13

Zamierzasz wdawać się w zbędne dyskusje ?

Zapewne przeczytałeś opis sterownika:

Co oznacza, że sterownik ma dodane wsparcie dla kart GeForce 5700, a nie, że jest tylko dla kart GF 5700.

Oznacza to, że obsługuje wszystkie wcześniejsze modele kart z serii GeForce oraz dodatkowo GF 5700.

To, co napisałem w moim poprzednim poście.

Biblioteki DirectX należy instalować każdorazowo po instalacji sterownika do karty graficznej.

(Ramoses7) #14

Po odinstalowaniu sterownika z Menedżera urządzeń przystąpiłem do instalacji sterownika karty i oto:

840f22f99cb150b1.jpg

(Seba86mu) #15

Rozumiem, że najnowsze sterowniki NVIDII odinstalowałeś ?

(slawektor) #16

seba86mu , ate nie były by lepsze 93.71 http://www.nvidia.pl/object/winxp_2k_93.71_pl.html #-o

(Seba86mu) #17

Za nowe dla tej karty. GeForce 4 może działać na nich niestabilnie.

(Ramoses7) #18

Zainstalowałem wszystko jak trzeba, żadnej poprawy.

slawektor te stery co podałeś też wcześniej instalowałem i system potem działał niestabilnie tzn wolniej chodził.

(slawektor) #19

seba86mu , ramoses7 , w pierwszym poście napisał Na dysku 80GB monitor LCD Samsung SyncMaster 953BW chodził na wszystkich częstotliwościach odświeżania bez zarzutu, miałem ustawioną na max 75kHz,a teraz ma dysk 250GB -może tu gdzięś jest przyczyna ,zmieniałeś na wszelki wypadek kabel albo wejście ?

(Ramoses7) #20

Nie nic nie zmieniałem, wszystkie programy te same, wszystkie ustawienia te same, tylko dysk inny większy.