Częsty ekran smierci bluescreen Vista

Witam.

Niedawno mi się rozwaliła płyta główna od Intela , oddałem kompa do serwisu i dostałem nową płytę od Gigabyte.

Problem polega w tym że co drugie włączenie komputera, gdy już się zaloguje do systemu , pojawia się niebieski ekran. Głównymi powodami tego są.

Nie mam bladego pojęcia co z tym robić , gdy mi " fachowiec " wyjaśniał , mówił że to wina sterowników od USB , ale nie wiem skąd te sterowniki wziąść , teraz jak mam inną płytę główną , płytka od Intela ze wszystkimi sterownikami przepada i już mam kiszkę.

Proszę o pomoc.

Podaj DOKŁADNĄ nazwę płyty…

Ze strony supportu Gigabyte’a.

Chociaż nie bardzo wierzę w skuteczność przeinstalowania “sterowników od USB” (tak na prawdę, chodzi o sterowniki płyty głównej, a konkretnie chipsetu)

Spróbuj odinstalować/usunąć wszystkie sterowniki/urządzenia dotyczące w/w elementów i zrestartować komputer. Po restarcie system powinien sam wykryć i zainstalować potrzebne mu pliki.

Jak nie pomoże - wykonaj instalację naprawczą systemu - odtworzenie plików i ustawień systemowych bez utraty danych i programów użytkownika.

A jeżeli i to zawiedzie, pozostanie Ci reinstalacja systemu “na czysto”. Po formacie albo przynajmniej po usunięciu poprzedniej instalacji systemu.

Ta ostatnia metoda jest najbardziej długotrwała i wiąże się z koniecznością ponownej instalacji i konfiguracji programów ale za to jest najpewniejsza jeżeli chodzi o problemy z BSOD-ami

Prawdę mówiąc ja do tej płyty głównej nie instalowałem sterowników , nie wiem czy mi w serwisie instalowali nawet

płyta główna

beztytuuzc0.jpg

Właśnie ściągam sterowniki chipsetu

Chyba nie pomogło , z kolei jak teraz włączałem komputer po restarcie , zaraz po logowaniu kolejny bluescreen win32k.sys tym razem: /

Zaaaraz, robiłeś formata po zmianie płyty? Jak nie to zrób koniecznie :slight_smile: Ale najpierw backup :stuck_out_tongue:

Zeby nie bylo ze mi sie procesor przegrzewa

beztytuuqm7.jpg

Nie robiłem , a jak backup zrobić ? :stuck_out_tongue:

Backup? To inaczej kopia zapasowa… Zgraj Moje Dokumenty, pulpit i inne ważne dla ciebie rzeczy na płytki, pendrivy i co tam masz… Podczas robienia “formata” wszystko idzie się… idzie w niepamięć :slight_smile: Jeśli nigdy nie robiłeś “formata” to niech ci go zrobi ktoś, kto robił go conajmniej kilka razy :slight_smile:

A , myslalem o innym tajemniczym sposobie , wiem wiem jak sie robi formata;)

mam problem zkarta graficzna gigabyte geforce 9600 gt /pci-e 2.0 512 mb /256bit model GV- NX96T512hp i dokupilem zasilacz modecom feel 3, 500wat Płyta główna to P5Ld2 se podłaczylem wszystko i odpalam kompa zeby zainstalowac sterowniki do karty i zonk zaraz po załadowniu windowsa wywala mi niebieski ekran na 1 sek i wszystko odnowa sie odpala i tak w kółko. Czy możeci pomóc.

Odpal system w trybie awaryjnym. Wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

![-o<

aha ze tojest home edition

wendereusz , http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najle … 13020.html twój zasilacz jest na czarnej liście, może on być powodem problemów, proponuję pożyczyć od kogoś porządny zasilacz i sprawdzić czy problem występuje.

własnie coś takiego mi wywala co to jest? 0x0000008E (0x0000005,0xB9DF0268,0xB6D0FBA0/0x00000000) TRIXX DRIVER.SYS-ADDRESS B9DF0268 BASE AT B9DEE00,DATESTAMP 4301cb2d

![-o<

Skoro to błąd 0x8E to mogą być trzy przyczyny:

  • uszkodzenie sprzętowe (sprawdź pamięć programem Memtest86+);

  • należy wykonać aktualizację Biosu;

  • wadliwy sterownik;

Odczytaj i daj pełny raport z pliku DMP (instrukcję jak to zrobić, podałem wcześniej).

Według instrukcji to chyba o to sie rozchodzi WARNING:UNABLE TO VERIFY TRIXXDriver.SYS,Win 32 ERROR On 2 ERROR:MODULE LOAD COMPLETED BUT SYMBOLS COULDNOT be LOAded FOR TRIXXDriver.SYS KERNEL SYMBOLS are wrong a to kod 1000008E {c0000005,baa7a268,b6c89ba0, 0}

![-o<

Chodzi o linijkę: Probably caused by :