Czrny ekran po bootowaniu z płyty

Chcę od nowa zainstalować Vistę i zrobić format dysku C. Bootuje z płyty, ładuje pliki, po czym ekran robi się czarny i koniec. (czekałem 15 min czy coś się stanie) Czy to wina karty graficznej? (tak gdzieś wyczytałem) Ale jak w takim razie ktoś zainstalował Vistę na samym początku, skoro plomby są nawet nie ruszane (czyli karta nie była zmieniana). Karta graficzna to Via Chrome9 HC IGP WDDM.

Co ciekawe, próbowałem z XP ale nie wykrył żadnych dysków.

Co do XP to musisz zintegrować stery SATA z płytką instalacyjną Windy. Jak komp ma plomby to oddaj go do serwisu, bo chyba nic nie wskuramy…

A co z Vistą? Chyba idzie jakoś ją zainstalować?

Może masz zrobioną ukrytą partycję Recovery i na niej masz Vistę. Zobacz czy rozmiar wszystkich partycji po dodaniu daje pojemność dysku jaką masz w kompie, jak braknie kilku giga to masz system na ukrytej partycji i z niej musisz go instalować. A powiedz mi jeszcze czy na płycie z Vistą nie pisze czasem właśnie Recovery?

Pozdrawiam :wink:

Suma dysków C i K daje 232 GB, a dysk jest rzekomo 250 GB.

Jest napisane: Windows Vista Home Basic, Nośnik przywracania systemu operacyjnego.

Ale na C mam folder Windows który ma 10 GB

A jak to zrobić?

Aby zainstalować system z ukrytej partycji musisz przy starcie wcisnąć przycisk, który zbotuje ów system z tej partycji i rozpocznie procedurę szybkiej instalacji. Jak zostanie ona zakończona będziesz miał system taki jaki dostałeś gdy kupiłeś komputer, wszystkie stery itp. Spróbuj następującymi klawiszami: F9, F12, F11. Każdy producent przypisuje inny klawisz F. Jak się już uda to postępuj zgodnie z instrukcjami instalatora albo pisz na forum jak czegoś nie wiesz. Aha i zrób sobie kopie zapasową pozostałych partycji, ponieważ czasem Recovery kasuje dane na innych partycjach. Taki już tego urok.

Pozdrawiam :wink:

Jednak najprawdopodobniej nie mam ukrytej partycji. Jak zainstalować z płyty, tak, żeby ekran nie gasł?? !!

A spróbuj ją wyjąć zainstalować system i wpiąć na nowo. Czasami takie błahostki pomagają.

Pozdr. :wink:

Nie pomogło. Sprawdzałem płytę na innym kompie, instalator normalnie się włącza. Coś jest nie tak u mnie. Wszystko odłączyłem, nic nie dało, odinstalowałem stery od grafiki, też nic, co to może być? Jakieś ustawienia w DOS-ie? Słyszałem coś o ACPI, ale u mnie w DOS-ie to pole jest szare, nieaktywne, nie można na nie najechać.

CZY MOŻE POMÓC AKTUALIZACJA BIOS-U?

DLACZEGO AKTUALIZACJA KOSZTUJE 30 DOLCÓW?? !!