Czujnik w obudowie IBOX LYNX 228SG

Witajcie dzisiaj borykam się z problemem takim iż obudowa ta posiada możliwość ręcznego ustawienia aby wentylator wyciągowy mógł zadziałać. Otóż wpisywane ustawienia ( wpisuje się temperaturę ) nie są zapisywane czy ktoś może mi powiedzieć co trzeba zrobić aby temperatura tak którą wybieram została na stałe. Znika ona po wyłączeniu komputera i ustawia się w domyślne. Z góry dzięki! !!

:slight_smile: Też mam tą obudowę chyba tego nie można zmienić a jaką masz temperaturę domyślną po której przekroczeniu włącza się pikanie :wink:

Domyślnie mam 38 stopni kurcze a chce zrobić tak że jak siedzie w necie to mam tempy procka 45-46stopni a jak gram dochodzi do 50C i chce żeby zaraz jak zacznę grać włączał sie wentyl i jak już ustalę jaka to temp to wpisuje do budy ale sie nie zapisuje :…(. A ty gdzie masz umieszczony czujnik co pokazuje temp na wyświetlaczu na budzie?

THX

Mnie też piszczy po 38 niestety chyba nie dali takiej opcji :frowning: przez niską cenę obudowy cierpi mała ilość opcji konfiguracji chyba raczej jak ją produkowali nie myśleli o procach intela tylko o amd :stuck_out_tongue: poszukaj może jest jakiś przełącznik w środku który zmieni temperaturę domyślną obudowy :wink:

Złączono Posta : 24.06.2007 (Nie) 15:39

Właśnie tego nie wiem bo jak kupowałem kompa to w sklepie składali mi tego kompa zamontowali gdzieś :frowning:

Dobra dzięki za pomoc i za stracony czas papa:)

:wink: Jak będę czyścił wnętrzę obudowy to ci napisze gdzie są te czujniki pomiarowe

Znaczy ja wiem gdzie jest czujnik ( znajduje sie na kablu który podłaczasz do płyty głównej taka czarna kuleczka) i własnie sobie myślę bo może właduje go w miejsce gdzie od razu będzie miał 38 stopni ale to znowu na czerwono będzie mi walił :frowning: Ale jeszcze pomyśle

:slight_smile: Wepnij go w miejsce gdzie jest chłodno w obudowie i unikaj proca i karty graficznej może przestanie wreszcie pikać chyba zrobię też tak jak ty bo te pikanie jest irytujące :frowning:

a właśnie o to mi chodzi żeby jak będzie rosła temp włączał sie i zbijał ją i powracał do niebieskiego oświetlenia. W najgorszym przypadku będę sobie przy każdym odpalaniu kompa ustawiał i już. Tylko nie wiem jak długo to wytrzymam :slight_smile:

:slight_smile: może blisko jakiegoś wiatraka np zasilacza(jeśli starczy kabla)podłączyć i wtedy czujnik zawsze będzie wykrywał niską temperaturę :wink:

Oki udało się załatwiłem sprawę tak, że czujnik umieściłem miedzy żeberkami radiatora procesora a raczej na jego końcu i jest oki. Jak siedzę w necie to temp radiatora 35-37stopni a jak zaczynam grac to sie wentylator włącza i mam 38 :). Dzięki wszystkim za pomoc pozdrowionka!!