Czy 1,5V na lini 3,3V to norma?


(M Zganiacz) #1

Sytuacja jak w temacie.

+3,3VAida32 i PC Wizard wskazują to samo - wskazują 1,55V na +3,3V

Sprzęt:

Processor : Intel Celeron D 351 @ 3200MHz

Mainboard : Asus P5KPL-AM IN/ROEM/SI

Memory : 1GB

VGA: Radeon HD4650

Power Supply: Fortron 350w


(Cedar) #2

Do pomiaru napięcia służy miernik (woltomierz) a nie programy komputerowe, które często mają problemy z prawidłowym odczytem czujników napięcia.


(M Zganiacz) #3

nie mam akurat żadnego pod ręką.\

Czyli nie panikować.


(igrek) #4

U mnie na + 12 pokazuje 9.60V więc bym się nie przejmował skoro komp ci się nie resetuje i nie zawiesza


(Johny) #5

Tylko miernik napięcia daje 100% pewności,do trzech linii na odłączonym od komputera zasilaczu po kolei przykładasz napięcie kolejno 3V,5V i 12V,nowe komputery chodzą na 12 Voltach,to jest najważniejsza linia wymagana do zasilenia nowych kart graficznych


(Cedar) #6

Możesz wyjaśnić o co Ci w tym tekście chodzi? Gdzie "przykładasz" te napięcia?

Na odłączonym od komputera zasilaczu, bez żadnych dodatkowych "czynności" życzę powodzenia z pomiarem napięcia - zasilacz wcale nie wystartuje.

Nie ma to jak "fachowa" porada :wink:


(n33trox) #7

Gdyby było tak, jak pokazuje AIDA, to prawdopodobnie komp by Ci w ogóle nie wystartował, a nawet jeśli, to byłby bardzo niestabilny, praktycznie jeden wielki reset. Generalnie programy nie potrafią zbyt dobrze napięcia pokazać, natomiast AIDA32, to przeterminowany program. Teraz jest AIDA64. Jeśli pobierzesz najnowszą wersję, to jest szansa, że nie będzie pokazywać takich pierdół, tylko w miarę zbliżone wyniki do tego, co masz w rzeczywistości. 100% pewność da tylko miernik.


(Qwerty01) #8

Napięć się nie przykłada. Zdaje się chłop, a nic nie umie...

http://www.formfactors.org/developer%5C ... atx2_2.pdf - 20 strona. Jak tego nie rozumiesz to już twój problem i nie wróżę tobie przyszłości.