Czy 25MB bazy MySQL to dużo czy mało?

Chcę postawić stronę na jakimś CMSie (Joomla lub PostNuke). Operator na koncie daje 25MB na bazę (strefa.pl, pakiet srebrny poj konta 5GB).

Zastanawiam się czy ta wielkość 25MB będzie wystarczająca. NIe planuję żadnych forów ani księgi gości, natomiast będzie tam sporo artykułów (publikacji).

Da się jakoś to obrazowo przedstawić czy to dużo czy mało? NIe za bardzo mogę zmienić operatora (opłacony abonament do końca roku)

do końca roku powinno wystarczyć bez problemu, a potem najwyżej zmienisz operatora

Sęk w tym, że firma ma już tam serwis w zwykłym html-u i chćę go własnie przerobić na CMSa a tych tekstów sporo jest… Bazę, można powiększyć za dopłatą ale jakoś mi się nie podobają ceny i nie wiem czy w ogóle jest sens zaczynać tę robotę…

powiem tak: 100MB zajmuje baza od forum z kilkuletnia historią i dużą ilością użytkowników. Więc 25MB na bazę spokojnie wystarczy na dużo stronę na CMS. Chyba że to ma być jakaś strona gigant

O własnie o takie coś mi chodziło Dzięki

Sam CMS zajmuje bardzo mało.

Proponuje takie sposób :

Zważ mniej więcej wszystko co chcesz dodać na stronę jako zwykły .txt i porównaj z pojemnością bazy. To nie będzie dokładne ale mi by pomogło w rozwiązaniu problemu :slight_smile:

Choć jak na serwer o pojemności 5GB to raczej mało. Pamiętać warto iż wszystkie tego typu publikacje będą zapisywane w bazie. Chyba, że przerobić CMSa ale to już oddzielna bajka.

Ale w bazie są zapisywane tylko teksty (grafika, download jako odzielne pliki)? Jeżeli tak to powinno spokojnie wystarczyć…

Spokojnie Ci wystarczy chyba ,ze strona jest naprawde wielka…

Tak w bazie są tylko teksty. Grafika, download itp. są jako oddzielne pliki.

Przekładając na CMS to w bazie newsy, posty (forum, SB itp.), użytkownicy no i cały CMS.

Zmieniłem zdanie, jak się postarasz w zupełności Ci wystarczy :slight_smile:

zasadniczo tak, chyba, że ktoś się uprze i potraktuje np. obrazek base64_encode() i wrzuci to do bazy, a i takie przypadki się zdarzają :wink:

odnośnie tematu:

25MB to na prawde sporo, jeśli mają tam być tylko artykuły, przykładowo mamy sobie takie średniej wielkości forum, oparte na phpbb by przemo (odrobinkę odchudzonym)

Baza Danych: 29,57 MB

a jak sie popatrzy z czego same posty zajmują niecałe 5MB, więc w zupełności Ci wystarczyć powinno :wink:

Ojj Chyba trochę sie zagalopowałeś. Co dla Ciebie jest dużą ilością. Dla porównania to forum ma teraz bazę wielkości 1230.86 MB.

No i jak ktoś się uprze, może newsy, artykuły itp. nie zapisywać w bazie :slight_smile:

:o wow