Czy 300W uciągnie taką modyfikacje?

Witam.

Kupiłem sobie taki ot, pecet za 5dych, opcja bardziej biurowa, ale podam modyfikacje:

Celeron 2,6Ghz “E3400”

2GB RAM DDR3

Płyta Asus P5G41T - M LX

Dysk 250GB SATA II

Karty graficznej brak - a o to się właśnie rozchodzi, czy w ogóle mogę coś do niego wpakować bez zmiany zasilacza?

Radeon HD5450 - pobiera poniżej 20W. Lepiej nie ryzykować z innymi. Jak dobry zasilacz, to może uciągnie prawie dwukrotnie wydajniejszą HD6450 (do 30W). NVidii mają albo większy pobór prądu, albo dużo niższą wydajność, a są droższe.

Płyta posiada zintegrowaną kartę graficzną.

http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_S … ifications

A jaki to dokładnie zasilacz 300W?

Jeśli jakiś markowy, to pociągnie nawet coś pokroju Radeona HD6670.

Hm, to jest coś takiego:

DELTA SFX 300W (DPS-300AB-9B)

Lekko uciągnie :slight_smile:

Moim zdaniem też spokojnie powinnien sobie poradzić , ale jak komputer tak jak napisałeś do spraw biurowych a ma zintegrowana karte płyta główna , to bez sensu kupowac grafe :slight_smile:

W sumie wychodzę z założenia że mógłbym do niego wpakować kartę w uruchomić jakąś gierkę-niekoniecznie te najnowsze, zobaczcie w opis i specyfikacje tego starego kompa na karcie z GeForce 6200…

Więc co, nie pakować nic większego niż HD 5450?

Dodane 31.08.2011 (Śr) 23:59

Na mój 17’ LG Flatron ta karta wystarczy w zupełności ;]

Zamawiam, dzięki za odpowiedzi.

Na pewno HD5450 ma dużo wyższą wydajność niż zintegrowany Intel, który poza wyświetlaniem pulpitu na więcej nie pozwoli (może gra sprzed 10 lat pójdzie). Ale uważam, że lepiej HD6450, różnica w cenie to 20zł, kosztuje ok. 160zł, są wersje z pasywnym chłodzeniem (mały wiatrak może być głośny). Wydajność jest 15x większa niż GF6200.

Teoretycznie powinien wytrzymać też kartę pobierającą 50-60W (np. HD6570), ale raczej na styk, do takich zaleca się zasilacze przynajmniej 350W. Z biegiem czasu kondensatory elektrolityczne wysychają, ich pojemność się obniża, więc stabilizacja napięcia się pogarsza i działający komputer może zacząć się dziwnie zachowywać.

Parametry kart są tutaj: http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

Ten nowszy komputer nie jest taki beznadziejny, powinien być dosyć wydajny. Pamięci DDR3 są tanie, a powinno wejść do… 8GB. Procesor ma małą pamięć podręczną, ale w wielu zastosowaniach ma to drugorzędne znaczenie, najszybsze mają 3,4GHz, czyli procentowo nie tak dużo więcej (1/4).

A więc zapewniam po tych kilku miesiącach użytkowania: 300W wystarczy dla HD6450.

Karta mile mnie zaskoczyła, może dlatego że dawno nie uruchamiałem niczego wymagającego :wink:

Grid na średnich chodzi przesympatycznie, Modern Warfare można pocisnąć na najwyższych, tak samo Pure.

Jedyne co mnie martwi to temperatura, ale coś kosztem czegoś - cała skrzynka jest bardzo cicha.