Czy abit bm6 obsłuży celerona z rdzeniem Coppermine

Witam!

W związku z tym że teraz proca celerona 600mhz z rdzeniem Coppermine mogę kupić na allegro już za 4,95zł :smiley: chcę się dowiedzieć czy na tej płycie ten procek by działał… obecnie mam celerona 500 z rdzeniem Mendocino. Byłbym wdzięczny za KONKRETNE odpowiezi :mrgreen:

Pozdrawiam

Jeśli zaktualizujesz bios to będzie działać (ale tylko taki z napięciem rdzenia 1,5V więc uważaj co kupujesz)

dlaczego 1,5?? ten akurat ma 1,7V a ten mój obecny ma 2V(a po oc 2,20V :smiley: )

Bo tak jest napisane na stronie producenta twojej płyty głównej (punkt 4.) : http://www2.abit.com.tw/page/pl/motherb … DINFO=BIOS

ok, ale czy to niema różnicy jeśli ten nowszy procesor ma inny rdzeń?

To nic nie przeszkadza (pamiętaj o zaktualizowaniu biosu).

a jak nie zaktualizuje biosa to nie odpali, z tym nowym procem?

Zależy jaką masz wersję biosu (może masz już najnowszy) Ściągnij z vortalu everest home edition, zainstaluj i wklej screena zakładki płyta główna ----> bios (wtedy będzie wiadomo na 100% czy aktualizacja jest wymagana).

wersje biosu mam z lipca 1999r , nie jest to najnowsza wersja ;]

ale co się stanie jak podlącze nowszego proca? komp nie odpali? może proca sfajczy zbyt wysokim napięciem?

Czyli trzeba aktualizować.

Nie jestem pewien na 100% (ja nie miałem nigdy takich problemów), ale pewnie płyta główna nie wykryje procesora i komputer się nie włączy.

co do płyty, to ona może dać nowszemu pockowi napięcie 2V… i mogłoby być niezaciekawie.

Pozdrawiam