Czy aby napewno nagrywanie zakończyło się pomyślnie?

(mrduck89) #1

No właśnie mam notebook ASUS K50ID i zainstalowaną w nim nagrywarkę Combo CD/DVD. Zainstalowany program Nero 7. Po włożeniu czystej płyty DVD, zaznaczeniu w Nero Burning Room obrazu pliku i odpaleniu, nagrywanie przebiegało bez zakłóceń i negatywnych komentarzy, zakończone powodzeniem. W oknie dialogowym, zaznaczyłem weryfikacja po procesie nagrywania. Trwała ona z 20 minut, prawie 3 razy dłużej niż samo nagrywanie i do tego pojawiło się okno, z negatywnymi komentarzami, błąd odczytu, nieprawidłowy zapis, w kazdym bądź razie coś w ten deseń. Jak to możliwe, że nagrywanie OK, a weryfikacja już nie? To oznacza, że jest jakiśch problem z samym sprzętem? Po za tym ostatnio włożyłem zapisaną płytę CD i komputer, a właściwie nagrywarka odczytała ja jako pustą, wkładam do innego komputera normalnie czyta. Z niektórymi innymi płytami było podobnie, ale faktem jest, że największe problemy mój komputer ma właśnie z płytami CD. istnieje jakaś sensowna diagnoza?

(kuba3351) #2

płyta czysta, czy są rysy?

(mrduck89) #3

Płyta DVD oczywiście czyta, bez rys, fabrycznie nowa. Płyta CD, o której wspomniałem nie ma rys i jest odtwarzana na każdym komputerze. Może powinienem oddać komputer pod diagnozę seriwsu ASUS, ale jak oni odpowiedzą mi ze wszystko ok to co wtedy? No bo faktycznie z płytami DVD, to jak Cię mogę, odtwarza i nagrywa, ale już CD to tylko jakieś tam wybiórcze płyty, ale już nie nagrywa, ciągle kończy niepowodzeniem.