Czy Agnitum Outpost Security Suite 2008 jest warte zakupu?

(Laszjwrz) #1

Witam serdecznie. Skończyłem testować pakiet zabezpieczający ESET Smart Security, z którego jestem niezmiernie zadowolony. Niedługo będę stał przed zakupem prawdopodobnie właśnie tego systemu antywirusowego, jednak do głowy przychodzi mi jeszcze Outpost Securitu Suite Pro 2008. Z informacji, jakie wyczytałem w komentarzach uczucia użytkowników są... Hm... Mieszane.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 ... #komentarz

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć precyzyjniej na temat skanera antywirusowego i antyspyware zawartego w pakiecie?

(p19koz) #2

Opinie są różne, ale 99% uważa to za połączenie świetnej zapory z kiepskim antywirusem.

Wielu łączy NOD32 + Outpost firewall pro i to jest idealne połączenie.

Słyszałem nawet o sklepowej promocji gdzie przy zakupie NOD32 można było kupić Outpost’a firewall kilkanaście procent taniej.

(Laszjwrz) #3

O połączeniu noda z outpostem również słyszałem - świetne rozwiązanie. Myślę, czy nie ograniczyć się do używania samego firewalla… Musze jeszcze to przeanalizować :slight_smile:

(p19koz) #4

A może tak zrobisz tak jak ja?

Ja używam Avira AntiVir PersonalEdition Classic 7 7.06.00.270

darmowy pełnowartościowy antywirus (jedyny mankament to brak sprawdzania poczty)

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 … #komentarz

w połączeniu z Agnitum Outpost Firewall

Bez ochrony antywirusowej serfowanie nie jest bezpieczne. To już lepiej używać sam antywirus.

(system) #5

Mam nadzieję że skończysz z odpowiednim % na karcie.

(Laszjwrz) #6

Brawo @Scoti1 i dzięki za radę, ale nie skorzystam.

Wracając do tematu, to testuje właśnie ten pakiecik i poza małą wykrywalnością skanera antywirusowego widzę błąd polegający na nie informowaniu użytkownika o jakichkolwiek nieporządnych zajściach. Np.

r0owzzkqnoyuxnytwmei.jpg

Czyli co? Antywirus jest nie aktywny, a ja nic o tym nie wiem jeśli nie przegrzebuje logu? Jeśli mam rację to całkowity bezsens. Jeśli sie mylę, to o co chodzi?

(p19koz) #7

A czasem o 20:52:25 nie skończyłeś skanowania komputera??

(Laszjwrz) #8

Też już o tym myślałem, ale informacje o skanowaniu bloków pamięci pojawiły sie po starcie, więc widocznie ze startem systemu program skanuje pamięć.

Wykluczam to, że informacja ta dotyczy logu zakończenia skanowania na żądanie.