Czy aktualizujecie programy?

Witam!!

Mam takie pytanie. Czy jak widzicie ze w necie jest nowa wersja programu to od razu ja sciagacie i zastepujecie nia stara wersje :?:

Co w takiej sytuacji robicie :?:

Ja od siebie dodam to ze ja tak robie i wlasnie nie wiem czy jest to dobrze.

ja naogół instaluję zawsze najnowszą dostępną wersję programu

Ja sciągam, jak zobaczę, że są w nim załatane jakieś dziury w bezpieczeństwie, lub uznam, że potrzebne mi są jego nowe funkcje.

Aktualizacja oprogramowania jest jak najbardziej wskazana :slight_smile: .

Po pierwsze ze wzgledu bezpieczenstwa i poprawie błedów wykrytych w samym programie, a po drugie, nowy program jest rozbudowywany nierzadko o dodatkowe możliwości.

Jak widzisz same plusy są z aktualizowania, wiec jak najbardziej warto to robic :smiley: .

W zależności od programu. Bo nie zawsze nowsza wersja = lepsza wersja.

Zależy jaki program i jaka aktualizacja… :wink:

nie wszystko co nowsze musi być zaraz lepsze, dlatego zawsze uważam

z softem w przedfinalnych wersjach tj. wszystkie wersje alfa, beta itp.

Bywa, że nowszy soft jest pisany od podstaw, a więc pojawiają się w nim całkiem nowe błędy …tak mam z pewnym playerem, który był mniej zawdny w starszej wersji - w nowszej już się cuda dzieją… :smiley:

Ja wszystko często aktualizuje przede wszystkim avasta. Zagłosowałem na TAK

Zazwyczaj aktualizuję

Ja też tak uważam. Ale zazwyczaj aktualizuje i wychodzi mi to na dobre :wink:

Zależy oczywiście jaki program, jak koledzy mówią powyżej, ale ja osobiście nie aktualizuje co każdą nową wersję programów, które są bardzo często aktualizowane. Robie to co kilka wersji.

adpawl , jeden przykład z twoim playerem nie moze wykluczać całego softu :-).

To że on dzisiaj nie jest dla ciebie satysfakcjonujący, nie oznacza że tak będzie zawsze.

Zapewniam ciebie, że producent playera napewno będzie dąrzył do poprawy wykrytych błędów i tym samym do satysfakcji potencjalnych użytkowników :smiley: .

Ten przykład wcale nie wyklucza całego softu…

To tylko próba zwrócenia uwagi, ze wcale wyższa cyferka w numeracji wersji nie oznacza bardziej niezawodnego softu …bo uaktualnienie to nie tylko usunięcie aktualnych błędów, ale też niejednokrotnie całkowita przebudowa aplikacji… - a to wiąże się z nowymi błędami, które mogły nie istnieć w wersjach poprzednich (…a mogą okazać się one niekiedy baaardzo uciążliwe) i są w miarę możliwości eliminowane w kolejnych wersjach…

Wszystko też zależy od częstotliwości aktualizacji…

-są programy (programy, a nie np. bazy definicji wirusów) aktualizowane

raz na tydzień, miesiac rok, a nawet lat kilka…

Tak więc bywa, że np. w ciągu …2.34, 3.0, 3.1, … - wersja 3.0 okaże się de facto gorsza od wcześniejszej 2.34 :wink:

…a jeżeli soft ten jest rzadko aktualizowany, to najpewniej będziesz właśnie siedział na starszej i lepszej wersji, gdy aktualna okaże się mieć bugi utrudniające lub nawet uniemożliwiające poprawne działanie …i tak pomijasz wersję (lub kilka) aż do ukazania się poprawionej, finalnej lub stabilnej…

Tu nie ma reguły… :roll:

Odpowiedź kompletnie bez sensu, brak aktualizacji antywira jest porównywalna do samochodu bez paliwa, czy telefonu komórkowego bez ładowania baterii.

Odnośnie pytania, aktualizuję ale tylko zazwyczaj stabilne wersje i oczywiście jeżeli nowa wersja bedzie obsługiwała mój sprzęt (dotyczy to szczególnie słabszych komputerów w pracy).

Dla mnie ma też znaczenie czy aktualizacja jest bezplatna.

Jeśli taka nie jest wówczas zastanawiam się czy warto ją przeprowadzać.

na ja nie będe odmienny, zazwyczaj pobieram najnowsze wersje, stabilne. ale te programy co za każdą nową wersje trzeba zapłacić to już nie :smiley:

Najczęściej aktualizuję wszystko na bieżąco.

Gdy chodzi o programy bezpłatne, nie ma zasady. Często instaluję nawet wersje beta, by sobie “poteścić”. Alpha rzadziej. To zależy. Oczywiście, jeśli po aktualizacji mam jakieś problemy z programem, itp. zazwyczaj próbuję to rozwiązać, lub jeśli jest to ewidentny błąd programu, robię downgrade. Nowsze wersje to nie tylko same plusy, ale najczęściej tak.

Jeśli już chodzi o programy płatne to zastanawiam się, czy warto, i czy licencja pozwala na bezpłatną aktualizację. Aplikacje komercyjne w kolejnych wersjach zazwyczaj mają dużo zmian.

ja również aktualizuje programy. nawet wypada :slight_smile:

Przeważnie aktualizuję programy.

Aktualizacja jest dosyc wazna przewaznie wszytsko aktualizuje

Ja zawsze aktualizuje progsy. Najczęciej Nero, Avant Browser, i progsy do przyczyszczania dysku ze spyware oraz do wywalania błędnych wpisów w rejestrze.