Czy Athlon II X2 250 może być chłodzony pasywnie?

Czy samo aluminium z boxowego chłodzenia da radę schłodzić ten procesor? Komputer służy jedynie do internetu, słuchania muzyki.

Oprócz tego będę miał włączony coolandquiet.

Raczej nie da rady. To jest za mały radiator. Co innego taki Scythe Ninja lub mugen oraz przewiewna obudowa.

Może i by się dało ale musisz mieć bardzo dobrze przewiewną obudowę czyli wiatrak z przodu wciągający zimne powietrze i z tyłu wyciągający)

BOX nie, większy cooler może dałby radę, ale pod małym obciążeniem, gdybyś zapuścił jakieś bardziej wymagające rzeczy, byłoby dosyć gorąco.

Jeśli pasywnie chłodzić to jakiś porządny radiator (Thermalright miał świetny w swojej ofercie, na allegro jeszcze można wyrwać), do tego porządna pasta termoprzewodząca (z tego co wiem IC Diamond jest bardzo wydajna) i obserwować temperatury, gdyby się za mocno grzał to obniżyć (nie wiem co, nie znam się na OC - FSB, mnożnik, napięcie, nie wiem co się obniża żeby się mniej grzał - musisz poczytać albo poczekać na kogoś zorientowanego). Gdybyś nie chciał, to wtedy zainwestować w jakiś cichy wentylator (ale to kosztuje trochę) i potencjometr :wink:

Więcej pomysłów nie mam :stuck_out_tongue:

W praktyce wszystko można chłodzić pasywnie, lecz nie wiadomo jak będzie ze stabilnością. Jw pisali to dobry obieg powietrza i duży potwór na procesorze i w zimę w chłodnym pokoju by jakoś to była, ale w lato to kiepsko to widzę.