Czy Athlon II X2 250 może być chłodzony pasywnie?

(Siakuntalism) #1

Czy samo aluminium z boxowego chłodzenia da radę schłodzić ten procesor? Komputer służy jedynie do internetu, słuchania muzyki.

Oprócz tego będę miał włączony coolandquiet.

(Sokar11) #2

Raczej nie da rady. To jest za mały radiator. Co innego taki Scythe Ninja lub mugen oraz przewiewna obudowa.

(Wszewczyk1991) #3

Może i by się dało ale musisz mieć bardzo dobrze przewiewną obudowę czyli wiatrak z przodu wciągający zimne powietrze i z tyłu wyciągający)

(sla17) #4

BOX nie, większy cooler może dałby radę, ale pod małym obciążeniem, gdybyś zapuścił jakieś bardziej wymagające rzeczy, byłoby dosyć gorąco.

Jeśli pasywnie chłodzić to jakiś porządny radiator (Thermalright miał świetny w swojej ofercie, na allegro jeszcze można wyrwać), do tego porządna pasta termoprzewodząca (z tego co wiem IC Diamond jest bardzo wydajna) i obserwować temperatury, gdyby się za mocno grzał to obniżyć (nie wiem co, nie znam się na OC - FSB, mnożnik, napięcie, nie wiem co się obniża żeby się mniej grzał - musisz poczytać albo poczekać na kogoś zorientowanego). Gdybyś nie chciał, to wtedy zainwestować w jakiś cichy wentylator (ale to kosztuje trochę) i potencjometr :wink:

Więcej pomysłów nie mam :stuck_out_tongue:

(mozilla007) #5

W praktyce wszystko można chłodzić pasywnie, lecz nie wiadomo jak będzie ze stabilnością. Jw pisali to dobry obieg powietrza i duży potwór na procesorze i w zimę w chłodnym pokoju by jakoś to była, ale w lato to kiepsko to widzę.