Czy będę legalny?

Siema! Wiem, że było wiele tematów podobnych do mojego, w wielu z nich uczestniczyłem, jednak jeszcze w żadnym nie dano konkretnej odpowiedzi!

Więc tak mam płytę Asus P5W DH Delux i mam wiele części w kompie od Asusa, tzn. radiator, wentylatory, szelki. I teraz mam pytanie, czy będę legalny kupując Windowsa XP Pro dedykowanego dla Asus?

Nie istnieje taka wersja Windows. Ktoś Ci chyba kawał zrobił :slight_smile:

MarS istnieją ale one są chyba dodawane tylko do zakupionego laptopa - normalnie w sklepie takich nie ma ;]

Ale to jest normalny windows xp tylko że nie wiem ma np. tapetki lamborgini bo to chyba acer teraz dorabia ;]

Jak widać hzl_91 pisze o sprzęcie desktopowym a nie o laptopie

Istnieje :wink: Raz że mam laptopa od Asus i mam dedyka od Asusa :wink: A taką wersje bez problemu można kupić ;p

Złączono Posta : 05.11.2006 (Nie) 18:06

Ale wersje OEM można bez problemu kupić. I one też są do stacjonarnych komputerów. I dlatego się pytam czy licencja obejmuje moje części? Czy to musi być komputer składany przez Asus

Takie programy są dedykowane do komputerów Asus Dell itp program jest instalowany na nowych komputerach danej firmy i zazwyczaj na płycie jest napis do jakiej marki jest dedykowany instalowanie go na składakach jest nie legalne mimo to instaluje się bez problemu i możesz pobierać uaktualnienia ale przy kontroli powiedzą ci ze ten program to pirat mogę się założyć ze kupiłeś go na allegro albo w podobnym miejscu

Jeszcze nie kupiłem inie wiem czy to zrobię.

Naklejka licencyjna jest wolna od dedykacji. A jak bym nakleił samą naklejkę i windowsa zainstalował z innej płyty? A książeczkę wyrzucił i płytę? Żebym miał samą naklejkę?

Nic to nie da bo sam klucz na nalepce jest przypisany do danej firmy i jak sprawdzą to i tak wyjdzie że pirat najlepsze wyjście to dopłacić i kupić czysty oem co prawda jak go zainstalujesz na swoim komputerze to też nie można go wgrać na inny ale masz legala a oto ci chodzi a ceny nie są takie wysokie idzie kupić za 310 zł

To ciekawe co piszesz tylko nie bardzo rozumiem co to ma wspólnego z konfiguracją podaną w pierwszym poście? Zadałeś pytanie i dostałeś precyzyjną odpowiedź

Dana kopia systemu jest związana ze sprzętem, na którym zostanie zainstalowany system

Tutaj sobie poczytaj http://www.microsoft.com/poland/oem/