Czy będę legalny?

(VersQ.) #1

Siema! Wiem, że było wiele tematów podobnych do mojego, w wielu z nich uczestniczyłem, jednak jeszcze w żadnym nie dano konkretnej odpowiedzi!

Więc tak mam płytę Asus P5W DH Delux i mam wiele części w kompie od Asusa, tzn. radiator, wentylatory, szelki. I teraz mam pytanie, czy będę legalny kupując Windowsa XP Pro dedykowanego dla Asus?

(Msprungk) #2

Nie istnieje taka wersja Windows. Ktoś Ci chyba kawał zrobił :slight_smile:

(aju) #3

MarS istnieją ale one są chyba dodawane tylko do zakupionego laptopa - normalnie w sklepie takich nie ma ;]

Ale to jest normalny windows xp tylko że nie wiem ma np. tapetki lamborgini bo to chyba acer teraz dorabia ;]

(Msprungk) #4

Jak widać hzl_91 pisze o sprzęcie desktopowym a nie o laptopie

(VersQ.) #5

Istnieje :wink: Raz że mam laptopa od Asus i mam dedyka od Asusa :wink: A taką wersje bez problemu można kupić ;p

Złączono Posta : 05.11.2006 (Nie) 18:06

Ale wersje OEM można bez problemu kupić. I one też są do stacjonarnych komputerów. I dlatego się pytam czy licencja obejmuje moje części? Czy to musi być komputer składany przez Asus

(Tiger Dar) #6

Takie programy są dedykowane do komputerów Asus Dell itp program jest instalowany na nowych komputerach danej firmy i zazwyczaj na płycie jest napis do jakiej marki jest dedykowany instalowanie go na składakach jest nie legalne mimo to instaluje się bez problemu i możesz pobierać uaktualnienia ale przy kontroli powiedzą ci ze ten program to pirat mogę się założyć ze kupiłeś go na allegro albo w podobnym miejscu

(VersQ.) #7

Jeszcze nie kupiłem inie wiem czy to zrobię.

Naklejka licencyjna jest wolna od dedykacji. A jak bym nakleił samą naklejkę i windowsa zainstalował z innej płyty? A książeczkę wyrzucił i płytę? Żebym miał samą naklejkę?

(Tiger Dar) #8

Nic to nie da bo sam klucz na nalepce jest przypisany do danej firmy i jak sprawdzą to i tak wyjdzie że pirat najlepsze wyjście to dopłacić i kupić czysty oem co prawda jak go zainstalujesz na swoim komputerze to też nie można go wgrać na inny ale masz legala a oto ci chodzi a ceny nie są takie wysokie idzie kupić za 310 zł

(Msprungk) #9

To ciekawe co piszesz tylko nie bardzo rozumiem co to ma wspólnego z konfiguracją podaną w pierwszym poście? Zadałeś pytanie i dostałeś precyzyjną odpowiedź

Dana kopia systemu jest związana ze sprzętem, na którym zostanie zainstalowany system

Tutaj sobie poczytaj http://www.microsoft.com/poland/oem/