Czy będę musiał dopłacić za przesyłkę?

Zamówiłem sobie książkę lecz jej nie mieli na stanie i musiałem czekać kilka dni na wysłanie. Powiedzieli, że książkę wyślą priorytetem a ja wybrałem, że chcę normalną paczkę.

Czy oni na własny koszt dopłacą te parę złotych czy może ja?

Skoro wysłali priorytetem to musieli zapłacić za przesyłkę.

I taka rada na przyszłość - nawet priorytety w PP idą za długo, a co dopiero zwykłe paczki - czasem 10, 20 dni?

Warto zawsze dopłacić te ~2zł

Błażej - nie wiem, gdzie Ty mieszkasz, albo skąd paczki do Ciebie idą, ale do mnie priorytet dociera w ciągu 2-3 dni z każdego zakątka Polski, ekonomem 5 dni.

Nie będziesz musiał, bo już oni za to zapłacili, a raczej rachunku na 2 zł Ci nie wystawią :wink: a w razie, gdyby takie coś miało mieć miejsce, to powinni Cię o tym poinformować.

Sporo sprzedaję na Allegro i nie wiem czy to jakieś fatum czy nie ale zauważyłam że paczki jak i listy dochodzą szybciej nadane jako zwykłe niż priorytetem. Od dawana teraz wysyłam zwykłe paczki aniżeli priorytet.

Wg mnie nie będziesz musiał dopłacać.

A co do ekonomicznych paczek, to ostatnio zamówiłem coś na allegro i sprzedający wysłał paczkę rano a na drugi dzień w południe była już u mnie.

Byłem w szoku.

Priorytet na Poczcie Polskiej dochodzi na następny dzień, nawet późnym popołudniem, jeśli paczka została nadana poprzedniego dnia przed 12.00 albo przed 15.00 (nie pamiętam dokładnie). Zdarza się że zabłądzi, co pewnie nie raz było oznajmiane na forach. Zwykłe idą około 5-7 dni.

Już jest paczka. Wczoraj wysłana i dziś priorytetem przyszła o 17:00 i nie musiałem dopłacać tych kilku złotych.

Do mnie też przychodzą priorytety kolejnego dnia, rzadko się zdarza, żeby był dłuższy czas oczekiwania.