Czy będe potrzebował dodatkowego zasilania do karty graficzn

(Aaa00000) #1

Planuje zakupić GIGABYTE GEFORCE GT 520 1024MB DDR3> I mam kilka pytań

1.Mam w komputerze standard DDR2, i czy to się nie będzie gryzło z kartą DDR3?

2.Czy ta karta wymaga dodatkowego zasilania?

1. Mój zasilacz to stary chieftec i mam dostępne tylko dwa molexy i jakieś mniejsze złącze ( już nie pamiętam jakie)

to czy da się podłączyć kartę przez jakąś redukcję z tych molexów?

Komputer będzie służył głównie do internetu

(Antekcmr3) #2

Witam

1. nie

2. nie

3. są przejściówki molex->6-pin ale do tej karty nie trzeba.

(Agatonster) #3

gracz12345 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Xparanienormalnyx) #4

Po co ci taki złom za prawie 200 zł? Żadnej gry na tym nie uruchomisz, 1GB pamięci to chyba dla picu zamontowali...

Kup chociaż 8600 GT/GTS

(Marcinnowak1991) #5

Jeżeli głównie do internetu (i prostych gierek) to HD 4650 w cenie tego geforca a przynajmniej na niej uruchomisz czasami jakąś gierkę, nawet i te nowe. http://allegro.pl/wyprzedaz-vertex-3d-hd4650-2gb-ddr3-box-moc-nowe-i1738985939.html

(Aaa00000) #6

Bo ta karta trafiła się fuksem od kumpla, dostałem ją za piwo.

Będzie służyła w starym kompie z którego korzysta mój ociec do przeglądania internetu (przedtem była zintegrowana karta graficzna)

A dlaczego jest taka zła?

(Xparanienormalnyx) #7

No jest słaba technicznie. Ale wybacz, nie doczytałem że nie ma służyć do grania :stuck_out_tongue_winking_eye:

(Aaa00000) #8

Co to oznacz że jest słaba technicznie?

Będzie się przegrzewać psuć?

czy co?

(Xparanienormalnyx) #9

Chodziło mi o jej wydajność :wink: Co do jakości wykonania, grzania się itp nie mam pojęcia.

(Aaa00000) #10

Ale czym to jest spowodowane?

Pamięci jej chyba nie brakuje?

(Ascent) #11

Jest to spowodowane zamiarem producenta... Dla łatwego zobrazowania jeśli druga cyferka modelu takich kart jest mniejsza niż 5 (np. 5 2 0, 4 3 0) to nadaje się ona tylko do oglądania filmów, przeglądania neta i mało wymagających gier.

Pamięć nie jest współczynnikiem wydajności karty i NIE NALEŻY brać jej za podstawowy czynnik przy wyborze karty...

Karta ta nie będzie się grzać, gdyż mniejsza wydajność idzie w parze z mniejszym wydzielaniem się ciepła.

(Aaa00000) #12

Czyli ta karta jest po prostu zaprojektowana do filmów i internetu?

Z innej beczki ile ona będzie pobierać watów?

(Xparanienormalnyx) #13

Generalnie do filmów i różnych multimediów.

Co do pobieranej mocy, wedle informacji stąd: http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html maksymalnie 29W

(Longhorn2009) #14

Jest to karta budżetowa, nie przeznaczona głównie do gier, tylko właśnie zastosowań biurowych i multimedialnych mało wymagających od GPU. A pobór prądu tej karty to maksymalnie 20-24W przy obciążeniu, w spoczynku poniżej 10W podejrzewam.

(Aaa00000) #15

Jeszcze ostanie pytanko dotyczące instalacji karty:

1. Teraz komputer działa na zintegrowanej karcie graficznej, rozumiem ze mam odinstalować i przełączyć w biosie

na złącze PCI

1. Jak przełączyć kartę zintegrowaną na PCI

2. czy mam odinstalować stare sterowniki ok zintegrowanej karty?

(Xparanienormalnyx) #16
  1. na ogół nie trzeba, ale dla pewności znajdź w biosie opcję typu "onboard vga" i przestaw na disable, auto, albo coś w stylu disable if exist PEG/PCIE czy podobnie - zależy od biosu.

2. j.w.

3. jeśli zintegrowana to GeForce, i kupiłeś GeForce to nie musisz.