Czy będe potrzebował dodatkowego zasilania do karty graficzn

Planuje zakupić GIGABYTE GEFORCE GT 520 1024MB DDR3> I mam kilka pytań

1.Mam w komputerze standard DDR2, i czy to się nie będzie gryzło z kartą DDR3?

2.Czy ta karta wymaga dodatkowego zasilania?

  1. Mój zasilacz to stary chieftec i mam dostępne tylko dwa molexy i jakieś mniejsze złącze ( już nie pamiętam jakie)

to czy da się podłączyć kartę przez jakąś redukcję z tych molexów?

Komputer będzie służył głównie do internetu

Witam

  1. nie

  2. nie

  3. są przejściówki molex->6-pin ale do tej karty nie trzeba.

gracz12345 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Po co ci taki złom za prawie 200 zł? Żadnej gry na tym nie uruchomisz, 1GB pamięci to chyba dla picu zamontowali…

Kup chociaż 8600 GT/GTS

Jeżeli głównie do internetu (i prostych gierek) to HD 4650 w cenie tego geforca a przynajmniej na niej uruchomisz czasami jakąś gierkę, nawet i te nowe. http://allegro.pl/wyprzedaz-vertex-3d-hd4650-2gb-ddr3-box-moc-nowe-i1738985939.html

Bo ta karta trafiła się fuksem od kumpla, dostałem ją za piwo.

Będzie służyła w starym kompie z którego korzysta mój ociec do przeglądania internetu (przedtem była zintegrowana karta graficzna)

A dlaczego jest taka zła?

No jest słaba technicznie. Ale wybacz, nie doczytałem że nie ma służyć do grania :stuck_out_tongue_winking_eye:

Co to oznacz że jest słaba technicznie?

Będzie się przegrzewać psuć?

czy co?

Chodziło mi o jej wydajność :wink: Co do jakości wykonania, grzania się itp nie mam pojęcia.

Ale czym to jest spowodowane?

Pamięci jej chyba nie brakuje?

Jest to spowodowane zamiarem producenta… Dla łatwego zobrazowania jeśli druga cyferka modelu takich kart jest mniejsza niż 5 (np. 5 2 0, 4 3 0) to nadaje się ona tylko do oglądania filmów, przeglądania neta i mało wymagających gier.

Pamięć nie jest współczynnikiem wydajności karty i NIE NALEŻY brać jej za podstawowy czynnik przy wyborze karty…

Karta ta nie będzie się grzać, gdyż mniejsza wydajność idzie w parze z mniejszym wydzielaniem się ciepła.

Czyli ta karta jest po prostu zaprojektowana do filmów i internetu?

Z innej beczki ile ona będzie pobierać watów?

Generalnie do filmów i różnych multimediów.

Co do pobieranej mocy, wedle informacji stąd: http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html maksymalnie 29W

Jest to karta budżetowa, nie przeznaczona głównie do gier, tylko właśnie zastosowań biurowych i multimedialnych mało wymagających od GPU. A pobór prądu tej karty to maksymalnie 20-24W przy obciążeniu, w spoczynku poniżej 10W podejrzewam.

Jeszcze ostanie pytanko dotyczące instalacji karty:

  1. Teraz komputer działa na zintegrowanej karcie graficznej, rozumiem ze mam odinstalować i przełączyć w biosie

na złącze PCI

  1. Jak przełączyć kartę zintegrowaną na PCI

  2. czy mam odinstalować stare sterowniki ok zintegrowanej karty?

  1. na ogół nie trzeba, ale dla pewności znajdź w biosie opcję typu “onboard vga” i przestaw na disable, auto, albo coś w stylu disable if exist PEG/PCIE czy podobnie - zależy od biosu.

  2. j.w.

  3. jeśli zintegrowana to GeForce, i kupiłeś GeForce to nie musisz.