Czy będzie pasować mi geforce 9800 gt?

(Wickers95) #1

Witam, jestem totalnnie zielony w tych sprawach, mam możliwość kupna niedrogo karty graficznej geforce 9800 gt i tu pojawia sie pytanie czy karta by pasowala do mojego zestawu? Odrazu prosze o powiedzenie jakie dane musze podać, abym mógł uzyskac odpowiedz(jak wyzej wspominalem jestem zielony), z góry dziekuje za pomoc

(freedom) #2

Przede wszystkim model płyty głównej oraz zasilacz (marka, model, moc), ale nie zaszkodzi podać też reszty (procesor, pamięć RAM).

(Jacop96) #3

Aby się zabierać za zakup karty nowej potrzeba wiedzieć na jakie złącze jest. Musisz się dowiedzieć czy karta jest na AGP czy PCI-E. No i potrzebny będzie model płyty głównej twojej, żeby określić jakie złącze na niej masz.

(Wickers95) #4

procesor Intel® Celeron® CPU 2.40GHz

płyta główna Gigabyte GA-8IPE1000-G

zasilacz FEEL LC-C300ATX chyba 300W

ramu mam 1gb i 256mb

(freedom) #5

Bez szans, posiadasz złącze APG (9800GT jest pod PCI-E), do tego zdecydowanie za słaby zasilacz oraz resztę.

(Wickers95) #6

a co musiałbym ewentualnie wymienić i jaki by był koszt?

(Witek446) #7

Mówiąc szczerze to "prawie wszystko" ponieważ należy wymienić płytę główną, za tym idzie procesor (na ten socket niczego nie dopasujesz), z tego co się orientuję to masz DDR czyli należało by wymienić także pamięć RAM, no i zasilacz. Niema nawet potrzeby podawania cen tych podzespołów, ponieważ przerasta ona cenę tej karty graficznej

(T Luk) #8

Yep, niestety ale jeśli już to czeka Cię wymiana całej platformy...