Czy bity mają znaczenie


(Musztarda Po Obiedzie3) #1

Czy to czy windows 7 jest 34 czy 64 bitowy to może mieć jakieś znaczenie na działanie gier?


(Sebastianadamski) #2

do 64 bitowego systemu jest potrzebne minimum 4 Gb Ram a do 32 bitowego 2 Gb Ram jest też różnica ile moze wykorzystac ramu


(Ocxxxx) #3

Używając wersji 64 bitowej nie widzę różnicy w płynności gry, zależy też jaki masz sprzęt, ale nie ma różnic oprócz obsługi większej pamięci RAM na rzecz wersji 64 :slight_smile:


(Drobok) #4

Skąd te liczby ?


(sadaj72) #5

64 bitowy win7 zjada około 800-900MB RAM, 32bit około 700MB.


(silvver) #6

Różnice są, ale w grach są minimalne (czasami na granicy błędu pomiarowego).

Przykładowo: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -2289.html Testowano Win 7 RC, ale widać, że różnice pomiędzy obiema wersji są niewielkie, przy czym raz jest szybszy 32bitowy system a raz 64bitowy.

Samych gier wspierających 64bity jest niewiele, na przykład Crysis z patchem czy far cry. W przypadku BF3 natomiast zalecany jest system 64bitowy: http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162, … etowe.html

Reasumując, różnica w grach prawie żadna, jednak system x64 to rozwiązanie przyszłościowe, będziesz mógł też uruchamiać aplikacje x64 (np. programy konwertujące wideo lub renderujące są znacząco szybsze wykorzystując architekturę 64bitową). Jeżeli posiadasz 3GB ramu lub więcej - zdecydowanie polecam zainstalowanie wersji 64bitowej.

Ram nie jest specjalnie drogi, a w przypadku gdy pamięć ram ci się kończy, to windows zaczyna intensywniej korzystać z pliku pamięci wirtualnej, czyli z dysku.

do poczytania również:

http://www.sevenforums.com/installation … rison.html

http://www.iinuu.eu/en/it-guru/windows- … -benchmark

http://blog.tune-up.com/windows-insight … rformance/


(Rradek22) #7

Nie ma żadnego znaczenia, znaczenie ma ile masz pamięci RAM oraz reszta podzespołów