Czy brandowany SoundBlaster działa na każdej płycie?

Przymierzam się do zakupu karty muzycznej i natrafiłem na aukcje z kartami SoundBlaster brandowanymi przez producentów płyt głównych takich jak MSI czy Asus które prawdopodobnie były do ich płyt dołączane np. MSI SoundBlaster X-Fi czy Asus SoundBlaster.

Chciałbym się zapytać czy te karty działają na każdej płycie czy tylko na tych płytach głównych do których, są to pełnowartościowe wersje tych kart muzycznych czy mają jakieś swoje specyficzne ograniczenia.

Większość z takich brandowanych kart na które się natknąłem są od Asusa lub od MSI (ja mam płytę Gigabyte) i większość jest na PCI-E co nie jest problemem bo na mojej płycie mam jedno wolne złącze PCI-E tylko chciałbym się dowiedzieć czy ruszy mi to bez problemów i czy nie będzie problemów ze sterownikami, nie chciałbym wydać kasy na darmo.

Witam. Na pewno będzie wszystko dobrze współgrało :slight_smile: Dźwięk w zasadzie zależy od głośników do komputera, lub kolumn podłogowych ( w przypadku wieży hi fi ),

jak niektórzy mają podłączone, i od materiałów, z czego są wykonane. - Równie dobrze można mieć kartę Sound Blaster X FI, i głośniki ( przykład ) jakieś Media Tech za 50 złoty,

i przy głośności na max będzie wszystko charczało, albo mieć lepsze głośniki i kartę dźwiękową zintegrowaną, i mieć dużo lepszy dźwięk.

  • Napisz jeszcze, jakie głośniki masz. Zobaczymy, czy po prostu warto inwestować w kartę, czy nie lepiej kupić lepsze głośniki.

profesorekml , pod kompa mam podłączony Amplituner Denon (stary ale jary i firmowy) z kolumnami Panasonic więc one mają spory zapas potencjału w porównaniu do mojej zintegrowanej karty dźwiękowej i dlatego właśnie teraz myślę o zakupie karty muzycznej która lepiej je wykorzysta.

scripter1 Czy to nie taka sama sytuacja jak np. karta graficzna np. ATI produkowana przez Gigabyte i zamontowana w płycie MSI?

No właśnie też się zastanawiam czy to nie jest taka sama sytuacja ale widziałem SoudBlastery głównie pod marką Creativa a z pozostałych to tylko Asus i MSI pojawia się dopisane przed nazwą.

Na kilku takich aukcjach było napisane że karta była dołączona do płyty głównej dlatego mnie to zainteresowało a widziałem że są na allegro karty przy których pisze nawet że trzeba coś kombinować ze sterownikami żeby zadziałało na innej płycie.

A ja nie mam kasy na kupowanie w ciemno ani czasu na kombinowanie ze sterami dlatego zadałem tu to pytanie w nadziei że znajdzie się ktoś kto już miał z tym jakieś doświadczenia.

Może się minimalnie różnią jakimiś parametrami, tak jak napisał Cedar , tak jest w przypadku kart graficznych, inne taktowania inne chłodzenie, ale to większość użytkowników tego forum wie.

Jak jest z grafikami to wiem tylko mnie interesuje kwestia dźwiękówek.