Czy Caviar Green WD30EZRX będzie kompatybilny z moją płytą?

Witam,

czy Caviar Green WD30EZRX 3 TB będzie kompatybilny z płytą Gigabyte GA-EP35-DS3L pod Windows 7 x64 i zasilaczem Chieftec 650 wat? W tej chwili mam WD15EARS 1,5 TB i chodzi bez zarzutu, ale chce być pewien na 100% że nie będzie zdziwienia po zakupie.

Twoja płyta nie obsługuje dysków o takiej pojemności ale WD dodaje kontroler na pcie więc nie powinno być problemu. Oczywiście jak masz zamiar kupić wersje pudełkową bo dysk pewnie jest też sprzedawany w samej foli.

Aha ale jak wtedy podłącze przez ten kontroler do portu pci-e jako boot drive to będzie mógł samodzielnie śmigać bez żadnych ograniczeń dla niego samego i dla reszty sprzętu jak każdy inny dysk?

Przepustowość jest wystarczająca możesz nawet podłączyć do niego więcej dysków i spokojnie zainstalować system :slight_smile: Tylko ja piszę o modelu WD30EZRSDTL który niczym się nie różni od tamtego z wyjątkiem wersji saty ale to w najmniejszym stopniu nie wpływa na wydajność.

No ale podobno jednak ta płyta nie obsługuje dysków 3 TB, nie wiem czy to ze względu na SATA III czy na co innego, ale podobno nie.

Przecież napisałem, że nie obsługuje ponieważ jest ograniczenie do 2.1TB. Gigabyte wypuścił soft który to poprawia ale jest dostępny tylko dla nowszych modeli dlatego WD dodaje własny kontroler. Albo zaopatrzysz się w takie urządzonko od wd czy też innej firmy albo nie będzie miał możliwości korzystania z tych 3TB. Być może istnieje jakiś nieoficjalny soft ale ja nic o tym nie wiem.