Czy Ciężarki mogą odbic się na wzroscie?

Witam

kupiłem sobie takie ciężarki na nogi/ręce i w instrukcji pisze żeby skonsultowac się z lekarzem :expressionless:

Bo słyszałem też że taki cwiczenia mogą zastopowac “rosnięcie”

wiecie morze czy to prawda ?

Ćwiczenia ciężarkami mogą spowodować że przestaniesz rosnąć. W młodym wieku kości są bardziej jak chrzęści i przez to się rośnie. Jak zaczynasz ćwiczyć to te “chrzęści” zamieniają się w “prawdziwe kości” i przestajesz rosnąć. Lepiej iść do lekarza i zapytać czy możesz ćwiczyć.

a latek mam 16 ( 3gim)

Pablissa12 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

A ile to ma kg ?

2 po 0,5kg

Takie lekkie to możesz spokojnie podnosić. Mógłbyś się uszkodzić gdybyś podnosił 2x 10kg.

nie znasz się.

Lepiej skonsultuj to z lekarzem.

No chyba sobie żartujesz…

Oczywiście że spokojnie może ćwiczyć na dwóch hantlach po 0,5kg, powiem że nawet nie ma specjalnych przeciwskazań żeby cwiczył i hantlami po 5kg.

Co innego już 2x10kg czy 2x15kg, bo to już konkret…

16 latek z głową to spokojnie może już nawet zacząć ćwiczyć na profesjonalnej siłowni (ale to juz na prawdę na profesjonalnej siłowni pod okiem instruktora najlepiej, bądź chociaż żeby jakiś instruktor wytłumaczył co i jak + ułożył plan)

  • Aha, to rozumiem, że w tym wieku nawet zakupów nie można nosić, bo zahamuje to wzrost :shock: . Przed podniesieniem swojego kota IDŹ DO LEKARZA, BO CI DYSK WYSKOCZY! A może chłopaki powinni teraz tylko serwetki nosić, bo przecież plecak z książkami waży ponad 1kg i zahamuje wzrost u nastolatka :frowning: .