Czy coś blokuje porty?

Witam !

Mój problem wygląda następująco:

Mam Viste, na niej zainstalowany VMware Workstation i router D-link 524.

Na VMware Workstation mam zainstalowany ubuntu serwer- już skonfigurowany, w sieci lokalnej działa.

Na routerze przekierowałem porty 22 i 21 na 192.168.0.154 - takie IP przypisuje router Ubuntu, chodzi o SSH i FTP.

Gdy łącze się z Ubuntu z sieci lokalnej to wszystko działa, gdy próbuje się połączyć do SSH lub FTP nawet z komputera który jest w sieci poprzez Zew IP - (mam je łącze to dialog), to brak odpowiedzi. Na viscie wyłączyłem Firewalla antyvirusa - centrum zabezpieczeń jest aż czerwone zostały tylko załączone aktualizacje automatyczne.

Spróbuj jeszcze zrobić przekierowanie portu 20, który służy do przesyłu danych w trybie aktywnym FTP. Port 21 odpowiada za wysyłanie poleceń do serwera, w trybie pasywnym FTP używa domyślnie portów 21 i 1024 (ten drugi zamiast 20). Zresztą poczytaj na temat FTP na Wikipedii. Ciebie powinien interesować FTP w trybie aktywnym więc przekierowujesz porty 20 i 21.

Już wszystko wyjaśnione, najnowsze oprogramowanie na stronie d-lika jest wadliwe, przynajmniej mi nie działało przekierowywanie portów.

Temat do zamknięcia dziękuje, Narv thx za pomoc.