Czy CPU 30% jest normalne?

witam, jw, czy CPU na poziomie 30% w stanie bezczynności laptopa jest normalne? Przy tym Pamięć fizyczna 48% i głośny wentylator.

Cała rzecz się rozbija o ten wentylator, który do niedawna chodził cichutko, a po formacie zasuwa, tylko nie mogę znaleźć przyczyny.

Proszę o jakieś sugestie.

Próbowałem już zmiany antywirusa, odinstalowałem różne programy, które ewentualnie mogły powodować te zmiany w wiatraku i nic.

Zaznaczam, że to nie jest sprawa brudu, itp.

Będę wdzięczny za pomoc.

To nie jest normalne. Zobacz w menadżerze zadań który proces zjada Ci tyle CPU (być może trzeba włączyć tą kolumnę bo teraz nie pamiętam czy domyślnie jest - widok / wybierz kolumny / procesor cpu).

więc tak:

realtek HD audio manager 25 CPU

System Idle Process 72 CPU

przy reszcie procesów są zera

System Idle Process - to po prostu proces bezczynności :slight_smile: czyli jak procek nic nie robi to tam widnieje 99 lub 100.

realtek HD audio manager - no to masz winowajcę, coś z sterownikiem dźwięku, a raczej softem do jego obsługi. Jeśli z tego nie korzystasz, to wywal z autostartu (msconfig polecam) i już. Oczywiście lepiej by było dojść do przyczyny problemu ale na odległość nie jestem w stanie nic zasugerować, no może jedynie aktualizację jeśli są.

M@ster, bardzo Ci dziękuję, już przynajmniej wiem w czym rzecz i gdzie szukać :slight_smile: