Czy da rade podłżczyć 2 kompy w livebox

Witam chce podłoczyć dwa komputery do livebox, jeden stacjonarny i laptopa.

I tu jest moje pytanie czy da rade te komputery przez wifi, czy livebox moa opocje na 2 adaptery wifi.

Za pomocą jednego AP wbudowanego w Livebox moża obsłużyć ponad 250 komputerów przez WiFI.

Kablowo możesz podłączyć nawet 3 komputery do Livebox-a 2 kablem sieciowym Crosowanym (w zestawie jest też dołączony kabel Crosowany) i jeden kablem USB, Do zestawu masz dołączony jeden adapter Wi-fi możesz też połączyć się z urządzeniem wykorzystując do tego celu własna kartę Wifi.

Proszę oto link do szczegółowej ilustrowanej instrukcji obsługi http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs … h/livebox/

Po co krosowanym? Przecież jest drugi port Ethernet, któy można aktywaować przez wyłączenie Video, jeżeli nie używa się TV od TPSA albo użyć koncentrator/przełącznik sieciowy.

Przede wszystkim, jednak, w pytniu była mowa o WiFi , więc nie wiem po co sugestie z kablami?

Osobiście nie mam jakoś przekonania do tego urządzenia. Gdy mam już coś polecić to polecam router z ADSL dla mniej zamożnych TP-Link dla ludzi co mają troszeczkę więcej pieniążków Linksys.

Kilka dni temu poproszono mnie o pomoc ponieważ wykonując krok po kroku instrukcje obsługi nie udało się nawiązać połączenia z Livebox niby wszystko ok kabel sieciowy został zakupiony w sklepie tam też zostały zaciśnięte końcówki, kabel został sprawdzony testerem.

Nie wnikając w szczegóły sprzedawca wykonał kabel prosty bez przeplotu ponieważ jak stwierdził routery, switch-e łączy się z komputerem kablem prostym!!

Ja dokonałem próby połączenia się z urządzeniem na kablu który był dołączony wszystko było ok na obu portach internetowym i TV wszystko działało. gdy się przybladnąłem końcówką oryginalnie dołączonego kabla zauważyłem ze jest to kabel krosowany, a nie prosty połączyłem nim z ciekawości laptopa z komputerem i była działająca sieć.

Sprzedawca kabla dziwił się jeszcze bardziej gdy zobaczył oryginalny kabel dołączony do urządzenia. Po zrobieniu przeplotu wszystko działało.

Pojawił się jeszcze jeden problem otóż chcieliśmy wykorzystać wbudowaną kartę Wifi w laptopie do połączenia bezprzewodowego, i tutaj kolejna przykra niespodzianka, karta w laptopie nie wykryła sieci dostępnej z Liveboxa po prostu nie wykryła sieci Neostrada a sieć sąsiada z routera wykryła.

Wykorzystaliśmy więc dołączony adapter Wifi przy pomocy którego połączenie bezprzewodowe z Livebox-em zostało zestawione bez problemu. Dziwna sprawa szczególnie to ze karta wbudowana w laptopa nie wykryła sieci z Liveboixa (postępowaliśmy zgodnie z instrukcją), inną sieć zza ściany wykryła a adapter Wifi wykrył sieć i wszystko działa bez problemu.

Czyli jak podłocze komputer stacjonarny przez adapter usb wifi ten który dostałem z livebox a laptop jak ma wbudowany wifi to bedzie działać i co jak włącze dwa kompy naraz.

Livebox stanowi bramę do internetu kolega wcześniej napisał ze bezprzewodowo możesz podłączyć do 255 komputerów, Możesz też wykorzystać bezprzewodowa kartę Wifi w laptopie czy inna dowolna posiadana kartę Wifi. Ja opisałem przypadek autentyczny ze tam gdzie mnie poproszono o pomoc karta Wifi w ich laptopie nie wykryła sieci bezprzewodowej z Livebox-a, ale mógłbym podać 2 inne przypadki gdzie sieć taka jest zestawiona na kartach bezprzewodowych Wifi (w własnych nie od TP) i wszystko działa. Nie zastanawiałem się nad powodami tamtej sytuacji.

Urządzenie Livebox działa jak router dzieli posiadane łącze na więcej komputerów, Oczywiście sieć taka będzie działała jednakże nie jestem w stanie Ci powiedzieć na jak dużą (max) odległość od urządzenia w przypadku połączenia bezprzewodowego. O to proszę zapytać w TP lub innych na co dzień wykorzystujących to urządzenie do współdzielenia łącza internetowego.