Czy da rade zmniejszyć ping ? pisałem do operatora i nic


(drapekr10) #1

Witam mam internet z Dialogu jako że jestem graczem cs niski ping jest dla mnie podstawą tak więc napisałem do nich oni mi kazali zrobić rożne testy .

Tak więc zrobiłem testy Traceroute ping netstat ipconfig all speedtest i wszędzie wykazywało że mam pingi 60-80 przy internecie 2 mb to lekka przesada z resztą ja wiem że większość pewnie tak ma ale ja próbowałem pisałem do nich a oni bezczelnie mi automatem spamowali . Albo że wszystko jest w porządku takie pingi są okej albo że wina komputera wirusy itp. Poprosiłem ich o fast path i znów pisali z automatu że z przyczyn technicznych nie mogą uruchomić ...

Tak więc nie wiem co zrobić jakiś sposób na zmniejszenie pingu samemu przekierowania jakieś ? MAM Router .


(kamil_w) #2

Hmmm... nie korzystałem, ale czytałem o Google DNS. Może byś wypróbował i sprawdził jakie pingi będziesz osiągał na ich DNS'ach.


(Apstyn) #3

Przede wszystkim musisz mieć na uwadze to, do jakiego serwera masz taki ping (nawiasem mówiąc ja też uważam 80 ms za dobry wynik).

Jeśli jednak chcesz się czepiać - sprawdź trasę poleceniem pathping. Będziesz miał rozpisane opóźnienia na poszczególnych węzłach. I tak masz na to mały wpływ, ale przynajmniej zaspokoisz swoją ciekawość :slight_smile:


(Djkopara) #4

DNSy nie mają nic związanego z pingiem. Prawdopodobnie nic nie poradzisz, wina ISP.

-- Dodane 25.09.2011 (N) 15:50 --

DNSy nie mają nic związanego z pingiem. Prawdopodobnie nic nie poradzisz, wina ISP.


(drapekr10) #5

Ping na poziomie 35 ms to ping w którym nie ma opóźnień niektórzy mają pingi po 10 -20 tylko jak zwykle ja po 80 na dodatek nie mam światłowodów tylko zwykłe kable ..

I co teraz zrobić bo wiele osób ma takie problemy w dialogu a ja nie popuszczę bo za tydzień gram ligę i nie chce żeby mnie klatkowało . ;/

Własnie dns chyba nie jest od pingu .

Kurde no nie ma żadnej opcji ? a jak inni mają pingi po 10-20 .

Pomóżcie bo bardzo mi to potrzebne.


(Sebos99) #6

Sam reinstal systemu potrafić sporo zmniejszyć ping. Od mocy komputera też wiele zależy jeśli chodzi już o ping w danej grze.

Więc ping nie zależy tylko od dostawcy neta.


(drapekr10) #7

Mój komputer jest non stop skanowany avast - pro +tune up + malware + otl + gmer więc wirusy odpadają a komputer mam dobry ludzie na słabszych osiągają lepsze pingi .

Core 2 quad 2.4

GTS 8600

2 gb ram

Do counter strike wystarczy .

Kurde i właśnie nie wiem co teraz . jakieś pomysły nie da rady nic z tym opóźnieniem ;/