Czy da sie legalnie zmienic Viste x32 na x64 w Laptopie

Zastanawia mnie jedno czy maja z Laptopem system Vista Home Premium x32 da się na tym samym kluczu zainstalować wersje x64 także Home Premium i czy byłoby to legalne. A jeśli tak to jak to zrobić?

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t115336.html

viewtopic.php?f=22&t=269568

w tych linkach jest tylko wytłumaczenie jak postepować z BOX’ową wersja a jak z OEM?

http://www.purepc.pl/oprogramowanie/vis … c?page=all

Czyli rozumiem jak teraz mam 32bity to mogę zainstalować 64bity :?: Ale z tego co wiem nie da radę zamówić 64bity płytki od MS, trzeba sobie samemu radzić.

Możesz,oryginalny klucz pasuje do wersji 32-bit jak i 64-bit.Zawsze można pożyczyć od kogoś płytę z systemem,Microsoft dopuszcza taką możliwość.

serenity15 przecież jest też informacja o systemach OEM .

Kolega ma orginalną viste 32bit OEM kupioną w sklepie, czy może w związku z tym zainstalować sobie moją orginalną 64bit OEM używając swojego klucza ?

Może,napisałem w poprzednim poście.

a jak ja np. nie mam od kogo pozyczyć legalnej płyty z Vista x64 aby wgrać Home Premium to moge sobie nielegalną płytkę uzyć i wpisac orginalny klucz? [pytam teoretycznie czy to legalne a nie czy sie da bo da:)]

Kiedyś wysłałem takie zapytanie do Microsoft to odpowiedzieli,że mogę sobie zamówić płytę albo pożyczyć od kogoś,niestety na pytanie czy mogę pobrać system “nabrali wody w usta”

To pożyczanie to niezłe usprawiedliwienie tego że nie potrafią zaopatrzyć użytkownika w wersje x64 systemu. Przykładowo na Ubuntu niedość że za darmo że możemy dostać za darmo nośnik z oryginalnym system to możemy też dostać za darmo wersje x64 systemu, a także kilka rodzajów odmian ubuntu np. Kubuntu, Edubuntu, Xbuntu itp.