Czy da się podmienić usługi w win7?

Witam. Mam problem z usługami svchost.exe a mianowicie pobierają mi 100% cpu. To nie żaden wirus albo coś w tym stylu. Mogą być uszkodzone i dlatego nie działają poprawnie. Mniej więcej wiem jakie są to usługi i nie mogę ich wyłączyć ze względu na ważną rolę jaką odgrywają w systemie. Dlatego moje pytanie brzmi czy można je jakoś podmienić na nowe bo każda z usług znajduje się na dysku systemowym jako plik.

A próbowałeś użyć funkcji napraw na instalce windowsa? Pytanie co oznacza, że usługa jest uszkodzona…czy sama w sobie, czy dany błąd generuje aplikacja podpinająca się pod daną usługę?

bronek19991 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Otóż błąd spowodowany jest usługami które generuje błędne informacje dla systemu co powoduje obciążenie procesora. Nic nie podpina się pod te usługi jednak IKEEX, iphlpsvc, dnscache i Nlasvc pochłaniają łącznie 100% cpu. Nie mogę ich wyłączyć bo niektóre są koniecznie potrzebne np: klient DNS, rozpoznawanie lokalizacji w sieci.

iphlpsvc, IKEEX, możesz spróbować zatrzymać/wyłączyć ,jeżeli tak naprawdę nie korzystasz. Nie powinno to mieć negatywnego skutku na działanie sieci.

może to będzie pomocne

http://technomat.pl/index.php/przywraca … brycznych/

Wiem że tamte 2 procesy mogę zakończyć ale wtedy inne procesy svchost.exe nadrabiają i jest 70% użycia cpu.

Otwórz menedżer zadań > procesy (widok > kolumny zaznacz Ścieżka obrazu, ustaw kolumny tak aby było widać całą ścieżkę) ,zaznacz procesy wszystkich userów ,zrób zrzuty i wstaw.

Odpal cmd jako admin i wpisz :

ipconfig /flushdns

enter

Komenda oczyści cache dns.

dzięki za pomoc ale już jestem po świeżym formacie :lol:

po programie poleconym przez TURANKANTOR13 którego ja nie polecam komputer złapał totalną zawieszkę, kompletnie mu odbiło a z netem łączyło mnie “pół godziny” totalna porażka. Dzięki za pomoc i ode mnie dla was =D> bez żadnych podtekstów

Dzięki! !!