Czy da się podmienić usługi w win7?

(Bronek19991) #1

Witam. Mam problem z usługami svchost.exe a mianowicie pobierają mi 100% cpu. To nie żaden wirus albo coś w tym stylu. Mogą być uszkodzone i dlatego nie działają poprawnie. Mniej więcej wiem jakie są to usługi i nie mogę ich wyłączyć ze względu na ważną rolę jaką odgrywają w systemie. Dlatego moje pytanie brzmi czy można je jakoś podmienić na nowe bo każda z usług znajduje się na dysku systemowym jako plik.

(Dzolero) #2

A próbowałeś użyć funkcji napraw na instalce windowsa? Pytanie co oznacza, że usługa jest uszkodzona...czy sama w sobie, czy dany błąd generuje aplikacja podpinająca się pod daną usługę?

(Agatonster) #3

bronek19991 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Bronek19991) #4

Otóż błąd spowodowany jest usługami które generuje błędne informacje dla systemu co powoduje obciążenie procesora. Nic nie podpina się pod te usługi jednak IKEEX, iphlpsvc, dnscache i Nlasvc pochłaniają łącznie 100% cpu. Nie mogę ich wyłączyć bo niektóre są koniecznie potrzebne np: klient DNS, rozpoznawanie lokalizacji w sieci.

(Łukash) #5

iphlpsvc, IKEEX, możesz spróbować zatrzymać/wyłączyć ,jeżeli tak naprawdę nie korzystasz. Nie powinno to mieć negatywnego skutku na działanie sieci.

(system) #6

może to będzie pomocne

http://technomat.pl/index.php/przywraca ... brycznych/

(Bronek19991) #7

Wiem że tamte 2 procesy mogę zakończyć ale wtedy inne procesy svchost.exe nadrabiają i jest 70% użycia cpu.

(Łukash) #8

Otwórz menedżer zadań > procesy (widok > kolumny zaznacz Ścieżka obrazu, ustaw kolumny tak aby było widać całą ścieżkę) ,zaznacz procesy wszystkich userów ,zrób zrzuty i wstaw.

Odpal cmd jako admin i wpisz :

ipconfig /flushdns

enter

Komenda oczyści cache dns.

(Bronek19991) #9

dzięki za pomoc ale już jestem po świeżym formacie :lol:

po programie poleconym przez TURANKANTOR13 którego ja nie polecam komputer złapał totalną zawieszkę, kompletnie mu odbiło a z netem łączyło mnie "pół godziny" totalna porażka. Dzięki za pomoc i ode mnie dla was =D> bez żadnych podtekstów

Dzięki! !!