Czy da się podzielić radiówke bezprzewodowo


(Oliwer0076) #1

Mam internet radiowy od lokalnego "dostawcy" kabel jest zakończony skrętka czy była by taka możliwość aby podzielić ten internet między 2 komputerami(tylko żeby nie było podłączone kablem ethernet tylko bezprzewodowo) jeżeli jest to ile to by kosztowało i o jakieś modele prosił bym np na allegro co polecacie

Ps bez odpowiedzi "idź do admina i powiedz mu aby tak zrobił" ponieważ nie chce jego łaski.


(ACIK-Wroclaw) #2

=D> Jakim cudem WiFi jest zakończone skrętką ?

:arrow: Proszę wytłumacz dokładniej i jaśniej to może będziemy coś myśleć.


(matmaxalez) #3

Radiowy to ze antena stoi np na dachu albo gdzie i odbierasz. kupiesz ruter i podlaczasz do kompa przez ethernet i ustaiasz "pozwol na dzielenie ineternetu" czy cos takiego i masz w calym domu neta


(Filip Hh) #4

Są takie idzie skrętka i kabel od zasilacza a AP jest w antenie.

Musisz sobie kupić router z wifi ceny zaczynają się od 60 PLN. Jedni polecają linksysy inni dlinki ja mam techniclana i jestem zadowolony więc myślę że sam coś znajdziesz.


(Oliwer0076) #5

Ok mam internet lokalny taką mam antenkę http://yagi.pl/product_info.php/cPath/50/products_id/937 z takim kablem http://yagi.pl/product_info.php/cPath/38/products_id/73 podłaczony ten kabel jest do takiej karty http://ecx.images-amazon.com/images/I/41F0Y87RDGL._SL500_AA280_.jpg i chce żeby internet z tej antenki był podzielony na dwa komputery bez przewodowo.


(Kpc21) #6

No to to nie jest skrętka, a kabel koncentryczny. Różni się od skrętki praktycznie wszystkim, jedyna cecha wspólna to chyba to, że żyła jest metalowa :slight_smile:

Tu masz przykładowy temat z taką sytuacją, jak u ciebie:

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=22030


(ACIK-Wroclaw) #7

I tu kolega ładnie napisał. A reszta forumowiczów to nową teorię opisują nie znając podstaw [-X

Zaczynając od mylenia kabli.

A co do tematu:

Tu możesz mieć problem. Twój usługodawca mógł dać na twoją kartę filtrowanie adresu MAC i podłączenie jakiegoś routera lub innej karty to może być problem. Ciężko podmienić adres MAC w routerku. Musiałby mieć opcję w swoim menu. Ale to mało spotykane.

Jedyne rozwiązanie to dokupić drugą kartę wifi i postawić coś w rodzaju swojego serwera.

Pobiera necik twoją obecną kartą a nową kupioną rozsyła po domu :slight_smile:

Ewentualnie zrobić myk (ten tego :^o czasem można pokłamać). Odczytać SSID i hasło dostępnymi programami i po zakupie routera wifi podać MAC routerka np telefonicznie operatorowi. Że kupiłeś nowy albo że się spalił. No chyba że masz tą kartę wypożyczoną od operatora, to już problem. Również po zakupie nowej karty operator może powiedzieć że przyjdzie zainstaluje ci hasełko i sprawdzi MAC osobiście więc lipa by była jak by się okazało że to routerek i bezprawnie (karalne i chyba uwzględniane w umowach) chcesz dzielić jego neta dalej.

:wink: Decyzja oczywiście należy do Ciebie. Polecam serwer.


(Kpc21) #8

Jeśli w umowie dzielenie łącza nie jest zakazane, to dlaczego admin miałby mieć jakieś przeciwwskazania? Wtedy wystarczy zadzwonić, podać mu MAC routera żeby wprowadził u siebie.

A możliwość sklonowania/zmiany adresu MAC ma większość access pointów, na pewno TP-Linki i Linksysy.


(Oliwer0076) #9

Dzięki już wiem co mam robić a co do MAC to nie mam takiego zabezpieczenia ponieważ kiedy byłem u kumpla i wpisałem swój password i login to podłączyło się i działał PPPoE i jeszcze bym zapomniał wielki zamieszanie zrobiła moja pomyłka!Przecież później się poprawiłem więc o co takie halo


(ACIK-Wroclaw) #10

8) Zanim dałeś konkretne wytłumaczenie (jaki sprzęt posiadasz), już otrzymałeś odpowiedzi od forumowiczów.

I to jaaa......aaakie mądre #-o