Czy da się połaczyc PC i telewizor za pomocą

(Piotreczek ) #1

Czy da sie połaczyc pc z telewizorem za pomocą kabla PC - standardowe karty graficznej , telewizor EURO-TV lub ANTENOWE. Chce aby obraz z pc byl widoczny w telewizorze. Jesli sie da to jak?????????

(Gk88) #2

czyli jakie?? to do monitora?? wtyczka taka jak porty COM ?? takim nie podłączysz :slight_smile:

natomiast jesli karta graficzna ma tez wyjście… hmmm… jak to sie nazywa :smiley: S-Video bodajże… albo Video-OUT… w każdym razie takie okrągłe 6-cio żyłowe chyba :slight_smile: - tym podłączysz (kabel do zakupienia w sklepie RTV :slight_smile: )

EDIT: byłem pierwszy 8)

(Dugi2482) #3

Niektóre Tv mają wejście D-Sub do podłączenia komputera, ale większość nowych TV ma wejscie S-Video,a w kartach graficznych są wyjścia S-Video. To najszybsza droga do podłączenia TV.

Ale w twoim przypadku może najprościej będzie zaopatrzyć się w karte graficzną z wyjściem S-Video i w przejściówke S-Video =>> EURO (lub S-Video ==>> Chinch + Chinch ==>> EURO)

(JNJN) #4

Do poczytania

http://solar.blurp.org/tvout.html

(Grzesiek1) #5

No pewnie że sie da teraz własnie pisze i patrze na telewizor bo mam kabel euro do telewizora i tv-out w karcie graficznej podłączone jest i jest oki mam tak i działa wszystko oki bo niw mam monitora przez dwa dni bo mii sie spalił ale jeśli chcesz uswtawić żeby obraz był w telewizorze i na monitorze to w opcjach karty musisz ustawić klonowanie obrazu bo inaczej tylko przy starcie bedzie na telewizorze widać a po starcie windows obraz bedzie widoczny tylko na ekranie monitora chyba że ustawisz zklonowanie obrazu w opcjach karty graficznej.

Klonowanie obrazu można ustawić nawed tak że bedziesz miał np. film z kompa na telefizorze a na kompie grał w gre .

Do tej całej zabawy bedzie potrzebna karta która ma wyjście tv-out napisz jaką masz a my sprawdzimy czy posiada takie wyjście .

A i jeszcze bedzie ci potrzebny ten kabel co z TV-out do euro w telewizorze bedzie obraz przeprowadzał taki kabel kosztuje około 15zł ale to zależy od długości krótsze są tańsze

Złączono Posta : 05.03.2006 (Nie) 16:26

A tak apropo tam pisało ze telewizor powinien mieć 50 Hz ja mam ustawione na 60 Hz i nie moge 50 moge 56 albo 43 ale nie 50 i mam rozdzielczość 600X800 niewiem czy to dobrze a nie chciał bym spalić telewizora bo monitor oddałem na gwarancje i telewizorze musze narazie być