Czy da się przenieść maile z XP na Vistę

(rafalski) #1

Witam!

Chciałem zapytać czy istnieje możliwość (program), który pozwoli mi przenieść maile z outlooka zainsalowanego na XP na outlooka w Windows Vista. Zależy mi na tym.

Pozdrawiam!

(Przemekszewczyk) #2

Tak da się. W XPku to się nazywał Outlook Exress a w Viście Windows Mail. Uruchamiasz Windows Mail, dajesz Plik-->>import-->>pliki poczty outlok exress i wskazujesz folder poczty gdzie znajdowała się w Outlook Exress. To wszystko :slight_smile:

Pozdrawiam, Przemek

(rafalski) #3

Zapomniałem dodać jednej rzeczy. To nie jest ten sam komp. Chcę przenieść maile z kompa na którym jest XP na drugiego kompa z Vistą.

(Szczuply_NH) #4

rafalski wyeksportuj wiadomości z Outlook Express nagraj na płytkę , a potem importuj do Windows Mail.

(Jacko999) #5

Z katalogu jednego programu do odpowiedniego katalogu drugiego programu. Ręcznie.

(rafalski) #6

Witam ponownie! Chciałem wyeksportować z Xp, ale mam komunikat "wystąpił błąd przy inicjowaniu MAPI".

Co z tym zrobić ?

Złączono Posta : 31.08.2007 (Pią) 22:33

Ponawiam pytanie: Jak przenieść maile z XP na Vistę. Bardzo mi na tym zależy. Proszę o elementarną instrukcję.

(adam9870) #7

Chodzi Ci o eksport wiadomości pocztowych z programu Outlook wchodzącego w skład pakietu Microsoft Office działającego pod kontrolą systemu Windows XP również do programu MS Outlook lecz działającego pod kontrolą systemu Windows Vista, czy może jednak o eksport wiadomości z programu Outlook Express działającego pod kontrolą Windowsa XP do jego jego następcy działającego pod kontrolą Visty - Windows Mail? Jeśli chodzi Ci o eksport wiadomości z Outlooka do Outlooka, zapoznaj się z radami przedstawionymi w tu:

:arrow: http://www.outlook.pl/forum/viewtopic.php?t=1394

(rafalski) #8

Outlook Express działającego pod kontrolą Windowsa XP do jego jego następcy działającego pod kontrolą Visty - Windows Mail?

Dokładnie o to mi chodzi. Na starym komputerze mam sporo ważnych wiadomości i chciałbym je przenieść.

(adam9870) #9

W takim razie spróbuj wyeksportować wiadomości z OE do pliku .CSV, a następnie zaimportować je z tego pliku do WM pod Vistą.

OE - Outlook Express

WM - Windows Mail

(rafalski) #10

Problem w tym że mi błąd wyskakuje przy próbie eksportu. Czytałem że niby trzeba office'owego outlooka zainstalować. Tyle że używam legalnego offica 2007 na obu kompach kupionego ostatnio w fajnej promocji i tam nie ma outlooka.

(nimeska) #11

Witam serdecznie

mam ten sam problem ..

przy exporcie wiadomości na kompie źródłowym ( W XP OE ) mam komunikat ze jest błąd przy inicjowaniu MAPI i tez bym chciala przeniesc OE dzialajaca w XPeku na Viste do WMail ...

Rafalski , udało ci sie jakos to przeniesc ? :slight_smile:

pozdr

Nimka

Złączono Posta : 15.11.2007 (Czw) 19:26

czy mogę prosić o małą podpowiedz jak to zrobić ? :))

pozdr

Nimka :slight_smile: