Czy da się przez ip dowiedzieć jak się nazywa osoba?

(Dawid1555) #1

Tak jak w temacie czyli czy znajac ip danej osoby czy mogę dowiedzieć się jak ona się nazywa jak tak to proszę powiedzieć jak bardzo ważne.

(Faw217) #2

Nie.

Sprawdzając IP przy użyciu odpowiednich narzędzi, możesz dowiedzieć się np. z usług jakiego providera korzysta dana osoba, bądź w jakim mieście mieszka, a jeśli jest to np. niewielki provider osiedlowy, możesz określić dokładniej miejsce, w którym mieszka.

Dane osobowe nie są w ten sposób publikowane, wgląd do nich mają tylko organy ścigania na życzenie u providera.

(Pavobe Reg) #3

Można stwierdzić kraj, lub czasami nawet region kraju, czy województwo. Jeśli potrzebujesz dokładny adres, to należy zgłosić się do usługodawcy. (O ile takie dane udostępni, udostępniają chyba tylko policji :P)

(Marunde) #4

Nie można. Czy Ty podawałeś swoje dane które ktoś łączył z Twoim IP? Nie sądzę. Nikt ich nie potrzebował.

(sdar) #5

Myślę, że już wystarczy powtarzania informacji że nie można.

Kolejne posty tego typu będą traktowane jako OTowanie.

(Pavobe Reg) #6

http://www.geoiptool.com/

Pokaże wam Polskę :wink: z lokalizacją miejsca w Polsce, to nie do końca działa, ale kraj to na 72% można określić.

(Jadwiga Poczta) #7

a jak to jest jak jest wspólne IP? da się określić jaka osoby korzystają? a jak np ściągają dane z internetu i wchodzą na strony, to jak się określa kto wchodził na jaką? :slight_smile:

(matrix012345) #8

Ja mam taki sposób że wpisujesz w Google czyjeś IP i może się coś znajdzie ale to nie zawsze jest pewne i nie zawsze sie coś znajdzie.