Czy da się ściągnąć firmware do procesora?

Mam procesor Intel Pentium 4 HT 3,20Ghz. Czy da się ściągnąć do niego firmware?

Nie słyszałem o czymś takim jak firmware do procesora :o .Niby do czego by ono miało Ci służyć?

No właśnie nie wiem, bo przeczytałem na jakimś forum że da się ściągnąć ale nie było linka.

Daj linka do tego forum :o

Posiadam patch’a zmieniającego właściwości każdego procka na Socket A.

Patch ten odblokowuje dodatkowe 3 rdzenie zwiększa wytrzymałość temperaturową a także taktuje każdy rdzeń na 4GHz.

:o Daj linka do tego patcha jak możesz :smiley: Czy to zadziała no moim procesorze Athlon 64 x2 3600+ Dual Core ??

Nie ma czegoś takiego jak firmware do procesora :!:

Ja też, ja też chce takiego patcha, a na serio naprawdę podaj linka do tego forum ja też chcę się pośmiać. Być może kolega przeczytał o Dual Core Optimizer do procesorów AMD X2. Może coś komuś się pomyliło z biosem do płyty głównej.

Może chodzi mu o nowsze sterowniki od systemowych do procka ??

:x

Scorpio,

Sterowniki do procka? LOL

Zobacz sobie na stronie producenta procka i wtedy pisz

http://www.amd.com/us-en/Processors/Tec … 18,00.html

Co to jest AMD Processor Driver Version 1.3.2.0053 for Windows XP and Windows Server 2003 (x86 and x64) ??

Z tego co wiem to driver oznacza Sterownik urządzenia.

Dla procków Intele też są.

To jest sterownik? Z tego co tam piszą, to jest to oprogramowanie “dostosowujące” prędkość procesora do “zapotrzebowania”.

Wypadałoby chociaż przeczytać co to jest a nie, że jak już widzisz napis Driver to… :x

AMD Processor Driver Version 1.3.2.0053 for Windows XP and Windows Server 2003 (x86 and x64) - Allows the system to automatically adjust the CPU speed, voltage and power combination to match the instantaneous user performance need. This package is a user friendly localized software installation of the driver designed for end-users. This driver supports AMD processors on Windows XP SP2 and Windows Server 2003 SP2 x86 and x64 Editions.

maniek

jeżeli masz kartę graficzną to ona bez sterowników też działa tylko ma mocne zawężone możliwości sterowniki czyli program odblokowują te możliwości

jeżeli jest procesor i jest w nim coś skopane że nieprawidłowo działa w grach i zostaje wydany do tego program który eliminuje te nieprawidłowości czyli przywraca pełnię możliwości to czym że jest ten program jak nie sterownikiem zwłaszcza że firma która wydaje ten sterownik nazywa go sterownikiem.

No to zaglądnijcie tu sobie

http://www.purepc.pl/node/212

KabutO,

Za komunikację procesora z systemem (płytą główną) odpowiada chipset płyty i to do niego są sterowniki. A jeśli system czegoś nie obsługuje (np. dwurdzeniowego procesora), to jest to wina albo chipsetu albo systemu. Wtedy trzeba uaktualniać albo sterowniki chipsetu (lub też wymienić całą płytę główną) albo zaktualizować system.

Nie ma czegoś takiego jak sterownik do procesora. A że producent oprogramowanie sterujące wydajnością procesora w zależności od aktualnego obciążenia tak to nazwał? Trudno…