Czy da się wyłączyc jeden port LAN?

(Ploki622) #1

Witam, posiadam Router Pentagram Cerberus P6331-24 i chciałem się dowiedzieć czy jest taka możliwość wyłączenia jednego Portu LAN w konfiguracji bez wyciągania wtyczki z routera??

EDIT

Mam jeszcze jedno pytanie, mam neostrade 1mb i chciałbym przydzieli jednemu komputerowi na stałe połowę tego łącza jak to zrobić??

(Brtx) #2

Wątpię by tej klasy urządzeniu dało się wyłączyć wybrany port LAN. Może wystarczy samo blokowanie adresu MAC?

Natomiast co do podziału łącza, weź do ręki instrukcję routera i poczytaj o QoS

(Ploki622) #3

Nie wiem jak blokowac Adres MAC

(Brtx) #4

To jest nas dwóch, z tym, że Ty w trochę lepszej sytuacji - masz instrukcję.

Ewentualnie możesz podesłać mi tą instrukcję obsługi, przeczytam ją, a później napisze na forum co i jak. Dobry pomysł? :lol:

(Ploki622) #5

http://www.pentagram.pl/content/download/5010/43090/version/2/file/PENTAGRAM+Cerberus+P6331-42+PL.pdf

(Brtx) #6

To była ironia, która w swym zamierzeniu miała skłonić Cię do zapoznania się z Instrukcją Obsługi.

W najgorszym przypadku spodziewałem się iż pojawi się bariera językowa, a tu proszę, dostaję instrukcję po polsku.

Czytaj od strony 40. Są też obrazki. Powodzenia.

PS. Co prawda tylko przejrzałem, ale wygląda na to iż router ten nie oferuje nic z QoS zatem nici z podziału pasma... ale chyba da się blokować per port. Coś za coś.

PS2. Mam nadzieje, że nikt nie wpadnie aby "wykopać" ten elokwentny "dialog"....

(pysiu) #7

Nie da się ukryć żę tylko produkty z bardzo wysokiej półki mają podział pasma dodatkowo blokade fizycznego portu lan pod który podpięty jest komp a są to np. produkty firmy cisko i dell ( ale kogo stać do kupna do domu ) :slight_smile:

(bachus) #8

1/ Miałeś pewnie na myśli CISCO

2/ Nie tylko CISCO sieci żyją - są lepsze produkty (np. Juniper). CISCO jest przereklamowane :wink:

3/ zakup do domu to koszt ok. 200-300zł - urządzenie robiące nawet więcej, niż kosztowny sprzęt za 4-5tys zł. Wystarczy kupić Odpowiedni model Linksysa i wgrać alternatywne oprogramowanie (np. dd-wrt).