Czy da się wyłączyc jeden port LAN?

Witam, posiadam Router Pentagram Cerberus P6331-24 i chciałem się dowiedzieć czy jest taka możliwość wyłączenia jednego Portu LAN w konfiguracji bez wyciągania wtyczki z routera??

EDIT

Mam jeszcze jedno pytanie, mam neostrade 1mb i chciałbym przydzieli jednemu komputerowi na stałe połowę tego łącza jak to zrobić??

Wątpię by tej klasy urządzeniu dało się wyłączyć wybrany port LAN. Może wystarczy samo blokowanie adresu MAC?

Natomiast co do podziału łącza, weź do ręki instrukcję routera i poczytaj o QoS

Nie wiem jak blokowac Adres MAC

To jest nas dwóch, z tym, że Ty w trochę lepszej sytuacji - masz instrukcję.

Ewentualnie możesz podesłać mi tą instrukcję obsługi, przeczytam ją, a później napisze na forum co i jak. Dobry pomysł? :lol:

http://www.pentagram.pl/content/download/5010/43090/version/2/file/PENTAGRAM+Cerberus+P6331-42+PL.pdf

To była ironia, która w swym zamierzeniu miała skłonić Cię do zapoznania się z Instrukcją Obsługi.

W najgorszym przypadku spodziewałem się iż pojawi się bariera językowa, a tu proszę, dostaję instrukcję po polsku.

Czytaj od strony 40. Są też obrazki. Powodzenia.

PS. Co prawda tylko przejrzałem, ale wygląda na to iż router ten nie oferuje nic z QoS zatem nici z podziału pasma… ale chyba da się blokować per port. Coś za coś.

PS2. Mam nadzieje, że nikt nie wpadnie aby “wykopać” ten elokwentny “dialog”…

Nie da się ukryć żę tylko produkty z bardzo wysokiej półki mają podział pasma dodatkowo blokade fizycznego portu lan pod który podpięty jest komp a są to np. produkty firmy cisko i dell ( ale kogo stać do kupna do domu ) :slight_smile:

1/ Miałeś pewnie na myśli CISCO

2/ Nie tylko CISCO sieci żyją - są lepsze produkty (np. Juniper). CISCO jest przereklamowane :wink:

3/ zakup do domu to koszt ok. 200-300zł - urządzenie robiące nawet więcej, niż kosztowny sprzęt za 4-5tys zł. Wystarczy kupić Odpowiedni model Linksysa i wgrać alternatywne oprogramowanie (np. dd-wrt).