Czy da sie zainstalować OpenSUSE pod Vistą nie tracac ustawi

Cześć, jak zainstalować bez płyty OpenSUSE? Bo mam obraz na kompie, chcialbym zainstalować go jako 2 system na partycji D:\ nie tracac z niej ustawień - plików które sie na niej znajdują - Gry, instalki.

I jeszcze 2 problem System jest zainstalowany na partycji C: który jest dyskiem 40 GB ustawionym na master, a partycją D: jest dysk 40 GB ustawiony na slave? czy grub sobie poradzi z tym czymś? bo mi naprawde zalezy na dual bootcie.

To co chcesz zrobić jest niewykonalne.

aha, czyli format? a czy opensuse sam popartycjonuje dysk i doda Viste do Gruba?

Dodane 14.06.2009 (N) 23:50

jest problem, ubuntu / kubuntu nie dziala u mnie na komputerze, jedynie wersja 7.04 odpala sie bez problemow - wzyż gdy sie pojawia myszka komputer sie zawiesza i diody na klawiaturze numlock, capslock, scrollock migaja.

oto filmik jak to przebiega - http://www.youtube.com/watch?v=2hCb0e3femc

mam nadzieje ze Suse bedzie działał…

Ale może być wykonalne, jeśli kolega zdecyduje się na Wubi :slight_smile:

Tak.

Podejrzewałbym tu winę Xorga trochę dziwnie zachowanie, ciężko określić problem chociażby bez logów, stawiam na problemy z kartą graficzną i zapewne masz tego Radeona z podpisu? Spróbuj jeszcze Wubi jak pisałem wyżej. Instalkę masz na płycie z Ubuntu, instalujesz z poziomu Windowsa tak samo jak każdy inny program.

Pozdrawiam!

To WUBI działa z OpenSUSE? Wydawało mi się że tylko z Ubuntu i pochodnymi.

Tak posiadam tą karte i planuje przesiadke w wakacje na HD3450, lub 8400, niewiem czy da sie wyciagnac logi z zamrozonego komputera… powiem ze na starym kompie to samo sie robilo, wina byla Geforca 5700LE, po zmianie na GF4 MX400 system sie odpalał, wiec chyba wina grafiki.

Chodziło mi o to, że zrezygnuje z OpenSuse na rzecz Wubi (Ubuntu) :slight_smile:

Pozdrawiam!