Czy da się zainstalować Win 7 na tym komputerze

Witam, od bardzo, ale to bardzo dawna używam XP. Niedawno odłożyłem trochę kasy i postanowiłem nieco wydać na mój sprzęcior. Mam pytanie : Czy na obecnych parametrach komputera, dałoby się zainstalować Win 7 czy trzeba kupić nowe części:

Typ procesora AMD Athlon 64, 2400 MHz (12 x 200) 3800+

Karta Graf. Radeon X1650 Series

Pamięć RAM 2 GB

Generalnie chodzi mi o to, żeby chodziły nowsze gry. Jeśli macie jakiś pomysł to podzielcie się nim :slight_smile: Generalnie chodzi mi o to, jaką kartę graf. mogę kupić ( 400-500 zł) Czy trzeba wymienić procesor ( 400-500 zł) oraz czy należy dokupic pamięć RAM. Wolę się tutaj spytać najpierw nim pójdę np. po nowy komputer lub do profesjonalnego punktu sprzedaży :wink:

Windows 7 możesz zainstalować. Będzie chodził bez problemów. Przy OBECNYM komputerze, będzie to wersja 32 bitowa. Należy pamiętać, że WIndows 7 ma trochę większe wymagania niż XP, przede wszystkim ma większy apetyt na RAM, ale chodzić będzie - bez szału ale pójdzie :slight_smile:

W takim razie należałoby wymienić wszystko. Sry, taka prawda, ten komputer nie nadaje się do nowych gier…

Na początek na pewno RAM - 2GB to zdecydowanie za mało - sam system Ci będzie żarł prawie połowę.

Następnie procek, no i grafika - jeśli chodzi o gry to również są do wymiany.

Należy też pamiętać, że jeśli zakupisz RAM i będziesz miał go co najmniej 4GB, wtedy w ruch powinna pójść wersja 64 bitowa Windowsa (32 bity ich nie wykryją)

Jeśli natomiast chciałbyś, abyśmy Ci coś doradzili, to musisz nam jeszcze podać dokładne informacje o płycie głównej i zasilaczu.

Ok dziękuję za info

Informacje o plycie głownej :

http://zapodaj.net/840d1552d35b.jpg.html

Człowieku? Czytasz w ogóle co on pisze? Oczywiście, że x64 będzie chodził na 2GB ram, ale kompletna strata pamięci.

Jak chcesz grać to:

  • bez zmiany podzespołów zostań na XP. Ten system mniej potrzebuje - więcej dla gier.

  • Przechodząc na Win7 pierwsza rzecz to ram - 4GB i jest komfortowo. Jak mówił freeq52 wtedy dopiero warto przejść na wersję x64.

  • Kupując podzespoły nie zapomnij, żeby procesor nie ograniczał karty graf. Mocna karta - potrzebny mocniejszy procesor,

ale w kwestii doboru niech się inni wypowiedzą. Podaj nam informacje o zasilaczu - jeśli będzie słaby po prostu nie uciągnie tego wszystkiego. (Firma i model)

@JACHIN

Po pierwsze dziękuje za spostrzeżenie

Po drugie info o zasil.

Zasilacz ATX Modecom Feel III 350ATX

na dzień dobry to zmień zasilacz na 450-tke co to za radeon ile ma pamięci 1 Gram 256 czy co ? potem pamięci a tak w ogóle to coś mi się wydaje że całego kmkompa masz do wymiany bo w obecnym musisz wymienić wszystko :razz: .

Z resztą podejdż sobie do jakiegoś marketu i zobacz jakie minimalne wymagania mają teraz gry.

Jak dla mnie dalsza modernizacja tego twojego antyku mija się z celem szkoda czasu i pieniędzy a efekt i tak będzie mizerny. :expressionless:

Na innym forum (czytałem czarną listę zasilaczy - Firma tego zasilacza tam była) pewna osoba miała ten zasilacz.

Nie wiem czy jest sens kupowac nowego kompa za 2.5 tysiąca, skoro mogę wymienić cześci za 1.5 lub 2 tysiące. Dlatego najpierw pytam. :slight_smile:

Dodane 29.12.2011 (Cz) 16:04

Oczywiście kurde nikt już nie odpisze. @Refresh