Czy da się zmienić początek IP?

(Marcin Sz1998) #1

Po wyłączeniu/włączeniu routera ip się zmienia ale początek nie czyli: 77.253. Czy da się to w jakiś sposób zmienić? Mam NetiaSpota. Dostałem bana niesłusznego i dowiedziałem się że muszę wejść z innym początkiem. Pomóżcie ja na prawdę dostałem bana niesłusznie.

(Drobok) #2

Providerzy dostają pule ip, więc u twojego dostawcy jest to nie możliwe. Pozostaje ci proxy, bądź vpn :slight_smile:

Admin zbanował całą pulę to jest nieogarem i uniemożliwi wielu osobom dostęp do swojego serwera. Więc ja bym go olał na twoim miejscu :stuck_out_tongue:

(darian) #3

użyj Tora będziesz mieć inny IP https://www.torproject.org/dist/torbrow ... 9-5_pl.exe masz gotową paczkę

(Marcin Sz1998) #4

Tzn nie. Bo była taka sprawa. Na SAMPie zbanowali mnie za cheata (nie miałem) i nie chcieli mnie odbanować a że był to super serwer postanowiłem ominąć bana zmieniając IP i udało się ale potem się dojrzali. Wie ktoś po czym? IP miałem inne więc w jaki sposób?

(Drobok) #5

Na pewno nie jest to kwestia ip, chyba że serwer jest bardzo mały.(może jesteś jedynym graczem od twojego providera)

(roobal) #6

Nie zmienia się, ponieważ jest to adres twojej sieci, znaczy sieci twojego ISP, do której jesteś przyłączony i po tym adresie można poznać kto jest twoim operatorem.

Może akurat ten adres nie był zablokowany. Najbardziej prawdopodobne jest to, że uzyskałeś adres z innej puli adresowej, operatorzy mają często kilka takich bloków adresów, co zresztą ja jako moderator widzę po adresach, z których logowałeś się na forum, że są z różnych pul adresowych tego samego operatora. Jeśli uzyskałeś adres z innej puli adresowej, to po prostu administrator sprawdził do jakiego operatora należy ten adres IP, powiązał go z twoją osobą i zablokował. Jest to raczej mało prawdopodobne, ale możliwe, że administrator serwera mógł również zwrócić się do twojego operatora z prośbą o zablokowanie Ci dostępu do ich serwera, bo blokując zakres adresów, blokują dostęp również innym osobom.

Właściwie nie powinniśmy Ci udzielać informacji w jaki sposób obejść nałożone na Ciebie ograniczenie, dlatego proponuję napisać do administratora serwera maila z wyjaśnieniami i spróbować się dogadać, jeśli rzeczywiście jesteś niewinny.