Czy dam radę zainstalować na tym sprzęcie Windows 7 64 bit?

Nie znam się na tym za bardzo więc pytam, czy dam radę odpalić na tym sprzęcie Windows 7 64 bit? Czy nic nie zepsuje i czy jest to opłacalne.

 

Nvidia geforce 9600GT 

https://scr.hu/ZOjA6a

 

Oczywiście, że odpalisz. Jedyne co musisz to zrobić czystą instalację Windowsa 7 w wersji 64-bitowej.

A opłacalne to jest na moim sprzęcie? Nie będzie ścin?? 

 

A co ma ścinać?

Mnie do acera dali w7 x64 na 2GB RAM 6 lat temu. W porównaniu do Twojej konfiguracji sprzętowej, to mam wielokrotnie słabszy sprzęt, a HD śmiga, słabsze gry też.

System z pierwszej instalacji i nic nie zwalnia.

Ze ścinkami, to inna sprawa, czyli z wydolnością grafiki, z wymaganiami aplikacji itp, ale na system? Bój się lustra! Wstyd. Windows 7 x64 będzie latał, jak żyd po pustym sklepie, a masz procesor pod 64 bit. Nie męcz go na 32 bit. System spokojnie obsłuży Ci aplikacje x86, ale też te na x64, - więc korzyść jest.

a z grami duża różnica będzie? Lubię sobie czasami zagrać w jakąś ciekawą gierkę. Ile fps mi spadnie? Jak myślisz? Ja się nie znam na tym wszystkim :smiley:

Wszystko zależy od ustawień, a fps Ci spadnie, gdy będzie coś działało niepoprawnie.

Co się zawczasu boisz o ciekawe gierki? Na zestawie z procesorem X64, to Windows 7 32 bitowy - na pewno nie będzie lepiej śmigał, niż Windows x64.

Napiszę Ci inaczej - nowych sterów do grafiki na systemy 32 bitowe, to już dawno nie ma, tylko stare daty wersji i tylko licz na to, że pójdą starocie (gry).

Teraz to cię nie zrozumiałem. Gdy będę miał Windows 7 64 bity na moim PC to będzie lepiej chodziło niż 32 bity, bo mam procesor x64? :smiley: Gdybym uruchomił Mafie 2 na moim pececie miałbym 50 fps (grałem więc wiem), gdy odpalę na 64 bitowym systemie fps’y spadna czy się podwyższą? 

Napiszę szczerze - nie chce zmyślać, czy się podwyższą. Ale powinny. Wymagania minimalne, to:
 

Jak widać, to gra pójdzie na XP, ale preferowane lepsze procesory x64.

Windows 7 x64 obsługuje 32 bitowe aplikacje, jednak fps zależy od wielu czynników, czyli karty graficznej, procesora, od szybkości internetu i wielu ustawień takich jak stronicowanie, czy rozmiar bufora i ustawień wydajności; będzie zależało od wolnej przestrzeni dyskowej i od procesów w tle (działających updaterów).

 

Do tego wszystkiego dodaj, że system x64 znosi ograniczenia dostępności RAMu do ciut powyżej 3GB. Na dzień dobry będziesz mieć 4GB RAM. Do tego ze 3000MB stronicowania ustawione na sztywno, to będzie całkiem sporo.

Ok już rozumiem. To zainstaluje 64 bity. Tylko czy ty byś na moim miejscu zainstalował? 

Oczywiści z takim sprzętem. Na pewno nie chciałbym W10.  Ale wpierw pobierz sterowniki pod w7 x64 dedykowane do płyty. Nagraj sobie.

A nie lepiej Driver booster?

Nigdy. Co sobie pobierzesz z bezpiecznej strony supportu drivers, to będziesz mieś dostosowane do systemu W7 x64, bezpieczne i zapas. Zbyt często te “wynalezione” sterowniki przez takie programy, jak dumo, czy driver booster - robią konflikt w systemie. Za dużo skarżą się Ci, którym nie przypasowało. Zastanawiam się, czy ci, co chwalą takie programy w internecie, to wynajęte trolle, które napędzają popyt na badziewie.

 

Poczytaj to: http://usunacmalware.trojanremovaltool.org/odinstalowac-iobit-driver-booster-calkowicie

 

Na forum fixitpc pani Picasso pisze “2. Oinstaluj nieużywane programy. Sugeruję też pozbyć się wszystkiego od IOBit (Advanced SystemCare 7, IObit Uninstaller, Smart Defrag 3, Surfing Protection). Firma nie jest godna zaufania: KLIK”.

 

Ok, tylko, że ja nie za bardzo umiem szukać w internecie sterowników. Zawsze używałem Driver booster (teraz już wiem, że źle).

Podaj specyfikację płyty głównej.

MSI MS-7250 

Poczekaj na innych, co lepiej doradzą sterowniki do  MSI MS-7250  i nvidia geforce 9600GT.

Tyle czasu temat stoi i odpowiedziałeś tylko ty i jakiś gościu. To wątpie by szybko ktoś przyszedł.

Przyjdzie, przyjdzie, jak nie jeden, to więcej. Przysiądą się.

Na razie, to zadbaj o inny soft. Directx 9.29 redist, przeglądarka, skopiowany profil, hasła, potrzebne programy.

Przecież mogę to zrobić już po formacie.

Jak uważasz. Ja to się długo przygotowuję, nawet robię backupy przywracania zainstalowanych programów z folderami ustawień i wpisami w rejestrze. Po reinstalacji i przywróceniu backupów mam gotowe programy już aktywowane. Chodzi o płatne.