Czy do laptopa można dokupić kartę graficzną?


(realmadrit;)) #1

Witam. Mam laptopa HP probook 4530s z zintegrowaną kartą Intel HD3000 Cy mogę do tego modelu normalnie dokupić kartę graficzną i włożyć?


(Cedar) #2

W Twoim przypadku to chyba tylko tego typu karta, więc nie oczekuj rewelacji: http://allegro.pl/listing.php/search?st ... category=2


(Veers) #3

... aczkolwiek więcej ma to wspólnego z "rozgałęziaczem" sygnału wideo, niż sensu stricte kartą graficzną ....


(system) #4

"Normalnie" nie. Możesz zastosować np. Asus XG Station czy GUS MSI lub jeszcze inne rozwiązanie tego typu. Tylko pewnie nie warto, raz znaleźć i kupić, dwa cena pewnie zaporowa.


(Cedar) #5

Zgodził bym się z tym co napisałeś gdyby to było podłączone w laptopie do gniazda, w którym normalnie występuje sygnał video a w tym przypadku urządzenie dostaje "czyste" dane z portu USB i przetwarza na sygnał wizyjny


(Veers) #6

Ja też bym się z tobą zgodził, gdybyś tylko wyjaśnił wszystkim zainteresowanym skąd i w jakiej postaci w porcie USB pojawiają się dane pochodzące .... z karty graficznej :wink:


(Cedar) #7

Prawdopodobnie sterownik tego urządzenia przesyła dane na port USB.


(Rovou5hou) #8

"Normalność" to rzecz względna. Masz złącza USB i ExpressCard, zewnętrzną da się więc na pewno dołożyć. Pytanie czy warto?


(realmadrit;)) #9

Tylko ja pytałem o normalną kartę wewnętrzną :slight_smile: bo widziałem tego laptopa z Radeonem :slight_smile:


(Cedar) #10

To że widziałeś nie znaczy, że Twój też może być taki.

Twoja karta jest przylutowana do płyty głównej i na inną jej nie wymienisz, nie masz także wewnątrz złącza, do którego mógłbyś podłączyć inną kartę.