Czy do laptopa można dokupić kartę graficzną?

Witam. Mam laptopa HP probook 4530s z zintegrowaną kartą Intel HD3000 Cy mogę do tego modelu normalnie dokupić kartę graficzną i włożyć?

W Twoim przypadku to chyba tylko tego typu karta, więc nie oczekuj rewelacji: http://allegro.pl/listing.php/search?st … category=2

… aczkolwiek więcej ma to wspólnego z “rozgałęziaczem” sygnału wideo, niż sensu stricte kartą graficzną …

“Normalnie” nie. Możesz zastosować np. Asus XG Station czy GUS MSI lub jeszcze inne rozwiązanie tego typu. Tylko pewnie nie warto, raz znaleźć i kupić, dwa cena pewnie zaporowa.

Zgodził bym się z tym co napisałeś gdyby to było podłączone w laptopie do gniazda, w którym normalnie występuje sygnał video a w tym przypadku urządzenie dostaje “czyste” dane z portu USB i przetwarza na sygnał wizyjny

Ja też bym się z tobą zgodził, gdybyś tylko wyjaśnił wszystkim zainteresowanym skąd i w jakiej postaci w porcie USB pojawiają się dane pochodzące … z karty graficznej :wink:

Prawdopodobnie sterownik tego urządzenia przesyła dane na port USB.

“Normalność” to rzecz względna. Masz złącza USB i ExpressCard, zewnętrzną da się więc na pewno dołożyć. Pytanie czy warto?

Tylko ja pytałem o normalną kartę wewnętrzną :slight_smile: bo widziałem tego laptopa z Radeonem :slight_smile:

To że widziałeś nie znaczy, że Twój też może być taki.

Twoja karta jest przylutowana do płyty głównej i na inną jej nie wymienisz, nie masz także wewnątrz złącza, do którego mógłbyś podłączyć inną kartę.