Czy do neta mozna "wejsc" samemu bez zadnych firm

(SETi) #1

kupuj膮c swoj modem i inne sprzety :?:

az boje sie ostrych komentarzy [-o<

ale gdzies tak slyszalem :smiley:

(system) #2

No wlasnie mnie tez to ciekawi. Jak to jest ze jedni maja neta i daja innym ( np neostrada ) Bo z tego wynika ze caly net jest "czyjs" i taka neostrada kupuje du偶o i udziela ludziom. A jesli nie, to skad ta neostrada bierze net ? Z kosmosu?

(Alfa1978) #3

tez mnie to ciekawi! hmm... #-o

(SETi) #4

no to teraz niech nam odpowiedz膮 ci co wiedz膮 :slight_smile:

(Marjaan) #5

np. u mnie w mie艣cie planuj膮 budow臋 sieci Wi-Fi na ca艂膮 gmin臋 ; )

ciekawe czy to si臋 uda:P rakieta to nie b臋dzie ale zawsze to w nocy dodatkowe kb/s przy dobrej konfiguracji :smiley:

(Pieciaks) #6

Heh, dobre zagadnienie :smiley:

Nie jestem pewny, ale wydaje mi si臋, 偶e to nie jest mo偶liwe, niestety... To jest tak samo, jakby kto艣 zapyta艂, czy mo偶na posiada膰 telefon stacjonarny nie pod艂膮czaj膮c si臋 do 偶adnego operatora telekomunikacyjnego, albo kom贸rk臋, nie 艂膮cz膮c si臋 z 偶adn膮 sieci膮 kom贸rkow膮...

Internet nie polega na tym, ze jest jeden serwer i wszyscy klienci. S膮 miliony (a mo偶e nawet miliardy) serwer贸w, kt贸re s膮 po艂膮czone 艂膮czami i sieciami.

(SETi) #7

no wlasnie i chodzi mi o to zeby wszystko miec swoje, np. te swiatlowody ktore to lacza w calosc- miec to swoje i jakos podpiac sie w cala siec

ja ma neta z telewizji kablowej i oni tez jakos zaczeli kosztowalo ich to napewno pieniedzy i wysilku ale wlasciciel tego nie placi abonamentu za max przesy艂 :stuck_out_tongue:

wedlug mnie napewno mozna jakos to zrobic samodzielnie albo w kilka osob

mozna tez zaczac myslenie inaczej jak zbudowac firme lokalna ktora sprzedaje dostep do neta innym- taki operator kablowki tez kiedys ropzrowadzal tylko telewizje i nagle ma neta i daje innym i napewno w swoich biurach ma swojego

CIEKAWE ILE PRAWDY W TYM CO NAPISA艁EM #-o :smiley:

(Bolo92) #8

Nie no co Ty.

W gminie jest typ co ma 200-300 ludzi i korzysta z us艂ug Crowley.

Crowley, Exatel czy inne jeszcze jakie艣 takie wi臋ksze to jest pod艂膮czone jakby "bezpo艣rednio" do internetu i to jako艣 tak maj膮 kable z zachodu Europy jak patrzy膰 na ich sie膰 szkieletow膮.

Ale niekt贸re firmy, IT-Net czy AirBites oferuj膮 symetryki za bardzo ma艂e pieni膮dze, 4Mbit-40-50z艂 to jest 艣mieszna cena za takie 艂膮cze, wi臋c chyba owy operator musia艂by lecie膰 w kule i mie膰 ile艣 tam symetryka ale by si臋 to niezabardzo pokrywa艂o jakby siad艂o chocia偶 po艂owa ludzi i zacze艂a wysy艂a膰/艣ci膮ga膰 albo by膰 w艂a艣nie mniej wi臋cej "bezpo艣rednio podpi臋ty" i m贸c tyle MegaBajt贸w czy MegaBit贸w ;]

Jaki艣 operator dzia艂aj膮cy na terenie Szczecina i okolic posiadaj膮cy 5000ty艣 klijent贸w tak偶e ma za takie 艂膮cza 艣mieszne(rewelacyjne) ceny.

Exatel sie膰 szkieletowa w PL

siec-pol2.jpg

320GigaBajt贸w mi si臋 widzi robi swoje :smiley:

Crowley czy co艣 innego mia艂o inn膮 mapk臋 gdzie by艂y pokazane grubo艣ci mniej wi臋cej to z Europy do Polski ci臋偶kie sprz臋ty sz艂y, w PL by艂o takie chyba mi臋dzy P贸艂nocem a Warszaw膮 i Warszawa-Krak贸w, a z zagranicy to chyba wszystkie 4 czy jako艣 tak.

(Kpc21) #9

A Neostrada jest oparta na sieci Tepsy Polpak, kt贸ra te偶 jest podpi臋ta chyba we Francji.

W dniu 28.06.2008 , o godzinie 23:26 zosta艂 dopisany post przez HarryPotter

Nie wiesz czasem ile kosztuje 艂膮cze w tym Exatelu czy Crowleyu ?? :slight_smile:

(Bolo92) #10

To jest raczej ustalane indywidualnie, wi臋cej Mbit to taniej w symetryku przewa偶nie daj膮 ceny netto wi臋c 22% jeszcze doliczy膰.

Sam czytam, bo pasowa艂oby dla sieci co艣 znale藕膰 symetryka.

To r贸偶nie chodzi bo to mo偶e by膰 jak przed chwil膮 czyta艂em 偶e "co艣 tam" i ping nie idzie globalnie, Polska-Francja-Polska tylko Polska-Polska i za to dro偶ej ju偶 znacznie.

A to tam r贸偶nie z pod艂膮czeniem i takie duperele, ustawiane jest indywidualnie i tak musisz szuka膰.

Te wszystkie GTS Energis, Polpak, ATM, Crowley, Exatel, TKT Telecom i co艣 by si臋 pewnie przypomnia艂o jest i znalaz艂o, przeszuka膰 popisa膰 e-maile gdzie co maj膮.

(Marcin E Pc) #11

Jak sie膰 jest zbudowana to og贸lny zarys mia艂em. Ale jakbym chcia艂 zbudowac sie膰 lokaln膮, na kilkana艣cie komputer贸w to nale偶a艂oby wykupi膰 jaki艣 transfer od Polpaku, lub innej firmy, i zostaje pod艂膮czenie?