Czy do płyty p8h61-v można włożyc procesor o technologi 22nm

Siema ostatnio wyczytałem w specyfikacji mojej płyty głównej ( Asus p8h61-v) takie cos : " Supports Intel® 32 nm CPU" czy to oznacza że nie włożę procesora który ma mniej niż 32 nm ?

Po aktualizacji biosu płyta obsłuży procesory w technologii 22nm http://www.asus.com/Motherboards/P8H61V/#support_CPU

ufff, na szczęście. A umiałbyś może wytłumaczyć krótko jak się to robi i czy robi się to przed wymianą czy po wymianie procesora na jakiegoś 22 nm ?

Aktualizacje BIOSu robisz przed wymianą procesora. Inaczej komputer po montażu nowego procesora zapewne go nie rozpozna czyli nie uruchomi się poprawnie.

Procedurę aktualizacji biosu masz w instrukcji do płyty głównej (manual rozdział 2.1.2).

ok dzięki wszystkim :slight_smile: a jeszcze pytanie czy jest sens wymieniania tej płyty głównej ? bo najpierw będę wymieniał grafe i proca ale nie wiem czy nie wymienić też płyty bo ma małe częstotliwości pracy pamięci ram

Czy aktualna płyta spełnia twoje wymagania?

To znaczy jakie masz taktowanie?

tzn mi póki co wszystko pasuje. maxymalnie obsługuje 1333

karolgt1 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

i czy jest sens zmieniac moją grafe na gigabyte geforce gtx 660 ?

Jeśli potrzebujesz wydajniejszej karty graficznej to jest sens wymienić (GTX660 jest dużo wydajniejsza).

tzn potrzebuję do grania bo moja nie długo będzie ze słaba. Bo ogólnie bardzo chciałbym gtax 660 ti iale obawiam sie ze nie starczy funduszy i bede musial kupic gtx 660