Czy dobrą mam temperaturę komputera - chyba nie :/

System: 43C

CPU: 104C

AUX: 33C

HD0: 37C

Skorzystałem ze SpeedFan.

Często wyłącza mi się gwałtownie komuter.

Przy natychmiastowym włączeniu komputera pisze coś Over Temperature czy jakoś tak.

Wygląda na to że Procek ci się piecze i stąd komputer się wyłącza ze względów bezpieczeństwa

Przeczyść bebechy, odkurz. Prawdopodobnie będzie trzeba wymienić pastę termo-przewodzącą przy procesorze. To wydatek rzędu 15 zł + robota (jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić sam). Po rozkręceniu kompa sam się przekonasz, czy procesor na pewno się przegrzewa - 100’C to całkiem cieplutko:)

104 stopnie C to trochę to sporo za dużo dla procesora, sprawdź stan układu chłodzenia procesora, wyczyść go, i ewentualnie wymień pastę termo przewodzącą.

Przede wszystkim to sprawdź czy wentylator na procesorze kręci się :wink:

Dokładnie. Mi kiedyś przez wentylator procesor doszedł do 90st. i puf reset :smiley: Co do jego temperatury to jak już kompa rozkręcisz pomacaj radiator od procesora. Możliwe że speed fan się pomylił (oczywiście najpierw tylko przystaw rękę żebyś się nie popażył).

Zrób tak, jak ci piszą koledzy. sprawdź też, czy wentylator od procesora jest gorący. Jeżeli jest zimny, to znaczy, że czujniki temperatury ci nawaliły.

A modele tych podzespołów, bo niektóre pentium 4 i d tak się grzały.

Mam chyba któryś z nich, co do wentylatora - leci jakiś wiaterek, a komputer ma 5 lat :oops: (nie długo zmieniam :slight_smile: :slight_smile: ) jest bardzo zamulony :smiley:

Po tym poście który napisałem wcześniej od razu mi się wyłączył.

Dzięki za rady :slight_smile: :slight_smile:

Ja bym jeszcze sprawdził zasilacz, bo to też może być problem.

Jaki zasilacz :?:

Taka kanciata puszka z tyłu obudowy do której wpięty jest kabel zasilania :slight_smile: Możesz sprawdzić napięcia.

pomiar-standardowych-napiec-zasilaczu-t64002.html

Co to ta pasta?

Jak wygląda?

Gdzie mogę ją kupić (tylko nie przez internet)?

W każdym sklepie komputerowym dostaniesz.