Czy dobrą mam temperaturę komputera - chyba nie :/

(Rbb1) #1

System: 43C

CPU: 104C

AUX: 33C

HD0: 37C

Skorzystałem ze SpeedFan.

Często wyłącza mi się gwałtownie komuter.

Przy natychmiastowym włączeniu komputera pisze coś Over Temperature czy jakoś tak.

(mikber18) #2

Wygląda na to że Procek ci się piecze i stąd komputer się wyłącza ze względów bezpieczeństwa

(Laszjwrz) #3

Przeczyść bebechy, odkurz. Prawdopodobnie będzie trzeba wymienić pastę termo-przewodzącą przy procesorze. To wydatek rzędu 15 zł + robota (jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić sam). Po rozkręceniu kompa sam się przekonasz, czy procesor na pewno się przegrzewa - 100'C to całkiem cieplutko:)

(Pablo79) #4

104 stopnie C to trochę to sporo za dużo dla procesora, sprawdź stan układu chłodzenia procesora, wyczyść go, i ewentualnie wymień pastę termo przewodzącą.

(barszczu) #5

Przede wszystkim to sprawdź czy wentylator na procesorze kręci się :wink:

(Marekglapa) #6

Dokładnie. Mi kiedyś przez wentylator procesor doszedł do 90st. i puf reset :smiley: Co do jego temperatury to jak już kompa rozkręcisz pomacaj radiator od procesora. Możliwe że speed fan się pomylił (oczywiście najpierw tylko przystaw rękę żebyś się nie popażył).

(Michal Olber) #7

Zrób tak, jak ci piszą koledzy. sprawdź też, czy wentylator od procesora jest gorący. Jeżeli jest zimny, to znaczy, że czujniki temperatury ci nawaliły.

(mati75) #8

A modele tych podzespołów, bo niektóre pentium 4 i d tak się grzały.

(Rbb1) #9

Mam chyba któryś z nich, co do wentylatora - leci jakiś wiaterek, a komputer ma 5 lat :oops: (nie długo zmieniam :slight_smile: :slight_smile: ) jest bardzo zamulony :smiley:

Po tym poście który napisałem wcześniej od razu mi się wyłączył.

Dzięki za rady :slight_smile: :slight_smile:

(Michal Olber) #10

Ja bym jeszcze sprawdził zasilacz, bo to też może być problem.

(Rbb1) #11

Jaki zasilacz :?:

(Laszjwrz) #12

Taka kanciata puszka z tyłu obudowy do której wpięty jest kabel zasilania :slight_smile: Możesz sprawdzić napięcia.

pomiar-standardowych-napiec-zasilaczu-t64002.html

(Rbb1) #13

Co to ta pasta?

Jak wygląda?

Gdzie mogę ją kupić (tylko nie przez internet)?

(mati75) #14

W każdym sklepie komputerowym dostaniesz.