Czy dobry zestaw?

Ponieważ, jest to mój pierwszy post na tym forum, chcę przywitać Wszystkich jego forumowiczów - Witam.

A teraz moje pytanie do Was.

Posiadam komputer o następującej konfiguracji, powiedzcie proszę, czy mój wybór to dobry wybór na “jakąś” przyszłość ? Nie gram w praktycznie w żadne gry, a gdyby nawet to jest dobry do gier ?

http://www.komputronik.pl/Obudowy/Logic … ,id,53992/

Zaznaczam, że w/w zestaw, oprócz części z poprzedniego komputera kupowałem w maju tego roku (wtedy nie było tych ge forców serii 200 czy radeonów serii 4800, ja na wstępie napisałem nie gram w gry)

Pozdrawiam serdecznie

P.S.

System operacyjny Windows Vista Ultimate 32 bit ( 32 bit dlatego, że miał być na poprzednim komputerze)

Bez sensu jest brać E8600. E8400 ci wystarczy.

Karta grafiki - lepiej Radeona HD 4850

RAM można wziąć z allegro Crucial Ballistix 2x1GB 800MHz, kręcą się do 1200MHz. 2x1GB Transcend AxeRAM też dobry, ale ciutkę gorszy.

moim zdaniem nie opłacalna wymiana jeśli miales e84

crucial / ocz reaper 1066 2x1gb

hd4850

corsair 750W

Komputer całkiem całkiem, skoro tyle już wydałeś, to nic bym nie zmienił oprócz dysku na większy, 500-1000GB. Taka inwestycja w przyszłość bo nie wiem do czego dokładnie ma służy. I jeżeli korzystasz z 64bit to 4GB RAM-u. Taki komputer powinien służyć Ci długie lata.

Darth ReX , goodprogram przecież on juz go kupił to po co ma wymienieć to na to mniej więcej to samo? Czytajcie ze zrozumieniem.

Ech, sorki, nie doczytałem…

Komputer dobry, ale w niektórych miejscach przepłacony.

Moim zdaniem wybrałeś bardzo dobry sprzęt :slight_smile:

Jedynie zawsze przekonuje innych do dysków SATA II Samsunga.

WD Caviar natomiast robił dobre dyski IDE.

A co do karty HD4850 o której mówią koledzy… znajomy który ją nabył mówi że strasznie się grzeje co powoduje wyłączenie się sterownika ati2dvag oraz natychmiastowym przełączeniem monitora w stan czuwania. Dodatkowo jest bardzo głośna. Ja posiadam MSI RX3870 i nie narzekam jest bardzo dobra choć myślę już o czymś lepszym :wink:

Darth ReX linki, które podałem służą wyłącznie do podglądu specyfikacji części. Nie składałem komputera w Komputroniku, bo ceny jednak wyższe niż w innych sklepach.

Wzionąłem Samsung, choć się obawiałem jest dobry nie żałuje złotówki wydanej :wink: :slight_smile:

można wziąć np taką wersje :

http://www.agito.pl/seria_hd_4000/sapph … 34892.html

problem grzania został rozwiązany :slight_smile:

a do tego karta podkręcona

Mi nie chodzi o sklep, mi chodzi o to, że mogłeś wziąć tańsze, a i lepsze części.

Panowie, skupcie się na ocenie tego zestawu, który podałem i który już mam od maja tego roku, wtedy nie było GX serii 200 czy Ati serii 4800. Nie widzę sensu wymiany Geforce’a 9800 GTX na Radeona HD 4850, tym bardziej, że ja nie gram ani nie podkręcam, a gdyby nawet, to na tym 9800 GTX najnowsze gry teraz oraz przyszłe nie będą należycie chodzić ?, tudzież wymiany mojego zasilacza na Corsiar 750W (a w czym on jest lepszy ?) - nie logiczne. Komputer ma mi służyć do stabilnej, komfortowej i wszechstronnej pracy ze wszystkimi aplikacjami i grami, ma być do wszystkiego. I o ocenę TEGO konkretnego zestawu Was proszę. Wiem, że zawsze znajdą się jacyś malkontenci.

No to trzeba było tak od razu, że ten zestaw ma swoje miechy :smiley:

pfff, co ma piernik do wiatraka? Interfejs to rzecz wymienialna i na wydajność nie ma wpływu. WD ciągle robi bardzo dobre dyski twarde, tak samo seagate. Kto wie moze nowym mistrzem będzie właśnie caviar black, ale narazie wiadomo tylko tyle że najlepszym wyborem są samsungi F1 i przy tym trzeba obstawiać jako najlepszym wyborze do wydajnych pc’tów.

@ Breitner

Skoro nie grasz, to wystarczyłby Ci nawet HP Compaq dc7600, dc7700 albo dc7800 :wink:

przecież to napisałem w PIERWSZYM poście, czytaj ze zrozumieniem, a nie dajesz rady tańsze i lepsze, to już kolejny raz.

a czy komputer wg Ciebie służy wyłącznie do grania ? Napisałem, że ma służyć komfortowo do wszystkiego - “NA dziś” ale także i na “jutro”

No to spokojnie przez najbliższe pół roku żadna gierka nie oprze ci się i wszystko będzie hulało na V. High w wysokich rozdzielczościach.

No to odpowiadam :wink:

Tak, to jest bardzo dobry zestaw komputerowy, na pewno jest dobry na jutro, a tym bardziej na dziś :slight_smile:

.ffox dziękuję ci bardzo za ocenę. :smiley: =D>

Ale ja bym jednak wymienił ten dysk na większy, bo skoro ma być na dziś i jutro i do wszystkiego to ten może być przy mały. Najlepiej jakiś Segate/WD/Hitachi, ale nie Samsungi - są jak tanie, chińskie produkty - mogą być rewelacyjne, ale i tak się zepsują, choć jak wiadomo czasem trafia się coś porządnego. A tak to wszystko gra.

Ten dysk zostałmi z poprzedniego komputera, a dobrze będzie jak dołożę do niego drugi ? Czy ten drugi musi być taki sam ?