Czy dobrze podkręcam procesor?

Witam,wszystko jest pokazane na screenie ,powiedzcie mi czy dobrze to robię i o co chodzi z jakimś podkręcaniem ramu czy pamięci bo nie wiem :slight_smile:

http://oi50.tinypic.com/2hfq8sw.jpg

Na pewno nie zwiększasz szyny FSB aż o 50 MHz. Obecnie ma 100 MHz, więc sugeruję skoki o 10-20 MHz. Pamiętaj, że FSB * mnożnik = częst. procesora.

Ja napięcia zasilania procesora bym nie zmieniał.

I ważna sprawa: masz porządny zasilacz?

Na tym screenie wszystko miałem ustawione na orginalne dlatego bylo 100

To jakie napięcie mam ustawić na auto czy jakie ?

Zasilacz Chieftec 550w

I nie zmieniaj aż o 50. To “zbyt dużo na raz”.

Napięcia nie zmieniaj “o jedno wyżej” przy każdej 50… Sprawdź czy Twój sprzęt jest stabilny i dopiero gdy jest z tym problem zwiększ napięcie.

Co to za CPU i MOBO?

Tu masz mały poradnik:

http://www.dobreprogramy.pl/McDracullo/ … 25251.html

no właśnie, podstawowa sprawa - napisz jaki masz procesor i jaką płytę główną.

Ja przy podkręcaniu nie zmieniam napięć, ponieważ to skraca żywotność procesora (czy pamięci) i nie potrzebuję aż tak “wyżyłować” jego prędkości - liczy się przede wszystkim stabilność.

Przetaktowałem Intel Core2 Quad Q8200 2.33 GHz na 3.1 GHz (szyną FSB) oraz Intel Core2 Duo E7300 2.66 GHz na 3.5 GHz - w obu przypadkach była to płyta Gigabyte GA-EP45C-DS3R.

Proc E2160

Płyta GA-945GCMX-S2

Czyli co z tym napięciem mam ustawiać co ileś czy zostawić na auto ?

Przez okres żywotności kilkukrotnie wymienisz sprzęt. Zbyt wysoka temperatura powoduje ucieczkę elektronów w pamięciach. Przy naprawdę wysokich napięciach trzeba stosować nawiew na pamięci. :slight_smile: Podkręciłem kilka(dziesiąt?) procków - umarł jeden. Pamięci uwaliłem już ładną liczbę - zawsze przez zbyt wysokie napięcie (DDR2 1.8V stock @ 3.2V+).

Patrzyłeś w podany link w moim poprzednim poście?

Nie bardzo rozumiem to co tam opisali ,więc wnioskuje żę napięcie trzeba zmieniać -.-

Napięcie zmieniasz dopiero gdy zauważysz jakąś niestabilność. Masz tam opisane główne napięcia które możesz zmieniać.

ramy ustawiłem na 2.0 to dobrze ?

Ustaw częstotliwość PCI Express koniecznie na 100MHz (dla świętego spokoju).

Dziś jechałem samochodem 70km/h, to dobrze?

Na oba pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi - oba pytania są bez sensu. Nie można powiedzieć czy to dobrze - niektóre pamięci DDR2 dobrze czuje się przy 2V, inne przy 2.4V jeszcze inne przy podniesieniu napięcia dziwnie się zachowują. Jakie masz pamięci i dlaczego zmieniłeś napięcie (Domyślne dla DDR2 to 1.8V)? Czy były jakieś objawy niestabilności? Co z częstotliwością pamięci i jak z timingami?

zmienilem bo tak widzialem na filmiku ;x