Czy dorabianie spolszczenia do 7 jest legalne?

Czy to co robi użytkownik sCooBy^ jest legalne? Czyli robienie spolszczenia do różnych wersji Windowsa 7, czy ja też mogę sobie ściągnąć najnowszy build z sieci i go spolszczyć i aktywować? sCooBy^ z windows 7 forum podaje też sposób na aktywację najnowszego buildu.

Obecnie nie ma sensu instalować nieoficjalnych pakietów językowych, gdyż dostępne są już w Windows Update w tym paczka z językiem polskim. Co do najnowszego buildu, z tego co się orientuję oficjalnie udostępniony przez Microsoft był jedynie 7100 inne buildy są prawdopodobnie dostępne wyłącznie na P2P z wycieków, czyli posiadanie Windows7 z buildem innym niż 7100 jest nielegalne, gdyż producent nie udostępnił publicznie licencji i klucza licencyjnego do innych buildów.

Ale robisz to na własną odpowiedzialność, jeśli build nie jest oficjanie udostępniony, poza tym taki system pobrany z nieznanego źródła może być wzbogacony o malware

Jeśli uważasz, że ktoś coś robi niezgodnego z regulaminem forum, masz możliwość to zgłosić administratorowi/moderatorowi.

Pozdrawiam!

Akurat do buildów do 7260 włącznie działały klucze z wersji 7100, więc nic nie musiał udostępniać. :stuck_out_tongue:

W wersji 7100 ta paczka MS ma taką jakość, że szkoda gadać (miałem ją też zainstalowaną) - rozwleka menu Start, wiele rzeczy jest nadal po angielsku. W paczce nieoficjalnej było o wiele więcej polskiego i warto ją używać na 7100, ale podobno do nowszych buildów (zwłaszcza 7264) paczki MS już praktycznie w pełni spolszczają system.

Od tego jest sprawdzanie sum kontrolnych.

Szkoda tylko, że on na tymże forum jest moderatorem. :stuck_out_tongue:

Czyli pirat jest moderatorem na tym forum? Zauważyłem, że na tym forum wszyscy piszą o nowych buildach i sposobach aktywacji - pirackie forum. Każdy czeka na ściąganie wersji sklepowej czyli płatnej.

Więc uważacie, że nie warto się w to bawić? Używałem trochę wersji RC ale u mnie po dłuższym czasie jest niestabilna, zauważyłem, że jak się załaduje na początku tak pracuje dlatego zacząłem szukać w sieci i trafiłem na tamto forum.

A skąd wiesz, że nie jest on beta-testerem M$? Jakoś nie widzę na tamtym forum linków, z których można ściągać niepubliczne buildy, więc nie widzę problemu.

A co jest nielegalnego w jego spolszczeniu? To że jest wiele lepsze od spolszczenia M$? Jeśli jesteś beta-testerem M$ to możesz ściągnąć najnowszy build. Ta aktywacja jest chyba nielegalna :wink:

Myślałem, że wg licencji ingerencja w oprogramowanie jest nielegalna, przecież nawet legalną vistę kupioną za granicą nie wolno spolszczyć samodzielnie (więc tylko ultimate można legalnie). Nie ma linków na forum bo je przenieśli w inne miejsce dostępne dla każdego doczytaj sobie i zobacz kto je tam umieszcza :stuck_out_tongue: Wątpię, że ktoś tam jest testerem chyba torrentowym jedynie.

Jak pisałem u mnie RC chodzi niestabilnie więc rozglądam się za innym buildem dlatego pytam o legalność tego. Inne buildy po RC to też RC.

Jedynym legalnym buildem windowsa 7, który może mieć zwykły użytkownik a nie tester jest wersja 7100 do ściągnięcia ze strony ms i tyle w tym temacie.

Microsoft udostępnił do użytku publicznego jedynie RC (Build 7100), a wcześniej Beta (Build 7000) Windows 7. Używanie jakiegokolwiek innego buildu (jeżeli nie jesteś beta-testerem, subskrybentem MSDN/TechNet, partnerem Microsoftu) pochodzącego z wycieku do sieci p2p jest NIELEGALNE. Wraz z RC wolno stosować jedynie oficjalną paczkę polonizacyjną od Microsoftu (jest dostępna poprzez Windows Update). Spolszczenie, którego twórcą jest sCooBy^, jest nielegalne, jako że nie posiada on praw do modyfikowania systemu będącego własnością korporacji z Redmond (nie jest członkiem zespołu lokalizacyjnego). Działaniem niezgodnym z prawem jest również crackowanie, bądź próba aktywacji kopii z linii roboczej RTM (Build 7260 wzwyż) za pomocą licencji od RC. Mam nadzieję, że rozjaśniłem sprawę.

A od kiedy to sCooBy^ jest moderatorem na tym forum, do tego z podpisem wyłączonym przez Administratora? Chyba, że piszesz o kimś innym albo o innym forum?

EDIT’: Chyba, że wam chodziło o forum na windows7.pl? Bo ja zrozumiałem że chodzi wam o dział Windows7, w którym obecnie piszemy, dlatego dziwiło mnie, że można znaleźć na tym forum treści niezgodne z regulaminem, do tego scooby moderatorem :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam!

Nie bądźcie naiwni. Wszystkie wycieki są sprawką M$, nie ma lepszego sposobu na promocję za darmo. Czy sądzicie, że programiści M$ są na tyle niedouczeni, iż nie wiedzieli, jak łatwo odkryć podmianę dwóch plików, aby aktywować 7264 kluczem z RC. I wcale do tego nie trzeba takich specjalistów jak ORBIT30 czy nasz (ukłony) sCooBy^.

Tak, że rozważania nad legalnością (lub nie) niektórych działań pozostawmy szefom M$.

Pozdrowienia.

Dość błyskotliwa hipoteza. Nie bierzesz jednak pod uwagę, że dostęp do najnowszych buildów ma wiele osób powiązanych pośrednio z Microsoftem (partnerzy biznesowi, betatesterzy, subskrybenci MSDN/TechNet) - oni mogą być źródłem przecieku. Co nie wyklucza oczywiście jakiegoś znudzonego/niezadowolonego ze stanowiska pracownika M$.

Nie sądzę, wielkie firmy mają potężne zabezpieczenia w ogóle, a anty-szpiegowskie w szczególności.

na stronie Microsoftu pobierz sobie wersje RC 7100 w zależności jaki masz system 32bit bądz 64bit.

Zainstaluj z kluczem,który podał Ci Microsoft i pobierz paczke Polską poprzez Microsoft Update.