Czy dropbox jest bezpieczny?


(Kubal92) #1

Witam.

Mam komputer, na którym przechowuję program do faktur wraz z bazą danych. Chciałbym, aby te dane były bezpieczne na wypadek awarii twardego dysku, który jest już wiekowy, więc postanowiłem przechowywać je na tym serwerze.

Pytanie: czy dropbox jest dobry do takiego backupa? Czy może powinienem zainwestować w dobrej jakości pendrive, który bezpiecznie działałby stale podłączony do USB? Jeśli tak, to jaki polecacie?


(p19koz) #2

http://antyweb.pl/tag/dropbox-bezpieczenstwo/


(Kasztaniasty) #3

To czy Dropbox jest bezpieczny zależy od tego w jaki sposób będziesz przechowywał na nim dane. Jeżeli dane będą przechowywane w sposób jawny to bezpieczne nie będą. Jeżeli dane zaszyfrujesz (np. TrueCryptem) przy pomocy jakiegoś silnego algorytmu to możesz spać spokojnie :wink:.

Szyfrowanie jest bardzo proste, gdybyś jednak miał z tym problem to tutaj masz poradnik :

http://forum.dobreprogramy.pl/truecrypt-bezpieczenstwo-poufnych-danych-dla-poczatkujacych-t309862.html

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem byłoby przechowywanie danych na pendrive w postaci zaszyfrowanej (jak zgubisz taki pendrive to twoje dane będą bezpieczne). Obecne ceny pendrivów są tak niskie że nie warto bawić się w jakieś dropboxy.

Ja Dropboxowi pokazałem środkowy palec jakieś rok temu gdy wprowadzili ich politykę “bezpieczeństwa”. Tobie polecam to samo …