Czy DualCoreOptimizer poprawia działanie nowych gier!

Witam!

Mam pytanie, czy DualCoreOptimizer oprócz “spowalniania starych gier” daje coś nowym grom (n.Crysis, STALKER, CoD4), czy jeśli zainstaluje ten program, aby spowolnić jedną starą gre którą mam na kompie (Painkiller) reszta gier, które mają potężne wymagania sprzętowe(między innymi wspomniany Crysis) będą chodziły poprawnie czy gorzej niż przed zainstalowaniem łatki od AMD :?: Jeszcze jedno, czy przed instalacją DCO nie byłoby najlepiej usunąć gier i zainstalować je dopiero po zainstalowaniu Dual Core Optimizer? Kiedyś jak od razu zainstalowałem DCO to po pierwszym włączeniu Crysisa Windows wyrzucił mi raport o błędach!

Ale w tym temacie: viewtopic.php?f=11&t=210503 (chyba w trzecim-czwartym poście) zaznaczone jest wyraźnie, że DualCoreOptimizer może "wspomódz"Crysisa!

Prosze o odpowiedzi i pozdrawiam

keymen

ten program służy tylko do sztucznego rozkładania obciąrzenia na 2 rdzenie (po 50% na każdy) ja radził bym go nie instalować bo tam gdzie gry są pisane wielowątkowo będzie tylko miepotrzebnie rozkładał obciąrzenie gdzie gra sama mogła by decydować ile mocy potrzebuje bardzo żadko się zdarza żeby trzeba było gre przychamowywać a gdzie zajdzie taka potrzeba to można w bardzo łatwy sposób zrobić ręcznie

Jak to zrobić ręcznie bo Painkiller mi 4 razy szybciej chodzi niż powinien!

uruchamiasz gre wciskasz ctrl + alt + delete znajdujesz proces gry klikasz na niego ppm przechodzisz do ustaw koligacje i odchaczasz jeden rdzeń obojętnie który po powrocie do gry powinna działać już normalnie

A, czy to bezpieczne dla procesora??

tak bezpieczne

I jeszcze jedno. Czy jeśli zaznacze tak już raz to system to zapamięta, czy za każdym razem kiedy od nowa włącze grę muszę odchaczać ten rdzeń??

niestety za każdym razem trzeba ustawiać

Ja używam programu DualCoreOptimizer bo gdy zainstaluję system i zinstaluję grę to niby chodzi szybciej i niby sie przycina :wink: