Czy dysk się nadaje jescze do pracy?

Zrobiłem test Crystal Dysk Info oraz HDDScan i wyszło, że jest problem z ilością realokowanych sektorów. Czy w tym przypadku oznacza to zawsze wymianę dysku czy np. gdy wyjdzie to w przypadku

Widzę, że dysk ma relokowane sektory. Daj screena z HDTune zakładka Health.

Teraz nie mam jak, ale wcześniej sam chciałem sprawdzić to zakładka była pusta

Ta daj screena z CrystalDiskInfo ale zmień wartość raw na 10 DEC

 

Function (Funkcje) => Advanced Feature => Raw Values (Wartość Raw) => 10 [DEC]

Udało się:

dla teo dysku nie ma ratunku, relokowane sektory 05

Póki nie muli i znacząco nie ubywa miejsca z dysku to bym się nie przejmował. Ojciec używa mojego starego Seagate’a, który już miał ponad 600 realokowanych. I do dzisiaj działa.

nie musi mulić, ja miałem seagate, i chodził bardzo szybko, aż w końcu po 30 sekundach po włączeniu pisało explorer.exe nie odpowiada

Czekam jeszcze na opinię trzeciej osoby @mrFreeze

Wartości nierealne jeżeli chodzi o ilość relokowanych sektorów przynajmniej nie spotkałem się z takim wynikiem :slight_smile: Dysk siedzi w laptopie? Może wyciągnij go i wepnij jeszcze raz lub podłącz do stacjonarki i zobacz jak będzie wyglądać tam smart. Jak bez zmian dysk nadaję się tylko na złom.

Zobacz jak w MHDD zostanie odczytany SMART. Przy okazji możesz zrobić skan powierzchni.

Nie mam fizycznego dostępu do laptopa w tej chwili. Jak już wcześniej wspomniałem, zrobiłem za to jeszcze weryfikację powierzchni w HDDScan.

 

To musiałeś nigdy nie mieć Seagate’a SMART w tych dyskach sypie taką ilością błędów, aczkolwiek nie przekładają się one zbytnio na pracę dysku.

@CrisPL wiem coś o dyskach Seagate’a i ich błędach ale chodzi (01) Raw Read Error Rate a nie o (05) Reallocated Sector Count. Dysk jest na pewno uszkodzony tylko nie może mieć takiej ilości relokowanych sektorów odczyt jest błędny.

No i co mówiłem ci, że to mało wartościowe SMART u mnie ta wartość (01) wynosi (39910688).

 

Nie mniej używałbym już tego dysku jako taki magazyn mało potrzebnych danych :slight_smile:

To wyzeruję i zremapuję dysk jak będę go miał, bo już sfc nie chciał naprawić jednego pliku. Będzie używany jako dysk systemowy póki co, ale ważne dane będą trzymane na pendrivie.

Raczej odradzam ja jeden ATA wyzerowywałem i remapowałem po tym padł.

To jest sata

Ale równie może mu to zaszkodzić dysk to dysk.

Będzie jednak kupiony nowy