Czy dyski z rodziny WD AAKS będą współpracować z SATA-I?

Może ktoś wie, czy poniższy dysk będzie współpracował z kontrolerem SATA-I 150?

W specyfikacjach widzę wszędzie, że chyba tylko SATA-II 300. Pytanie dotyczy wszystkich dysków z rodziny AAKS.

Strona WD

Strona Proline

będzie działać, tzreba tylko zworką ograniczyć do SATA I

Ja kupując WD3200AAKS nie dostałem żadnej zworki. :stuck_out_tongue:

a jakiego masz Windowsa na tym dysku WD3200AAKS Pytajnik

bo czytałem na stronie proline, że są kłopoty z zainstalowaniem Win XP Professional, a ja posiadam tego Windowsa aktualnie i chce go mieć zainstalowanego na nowym komputerze który za niedługo będe składał

Link:

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=WD+WD3200AAKS

np. wypowiedź:

Marcin

2007-10-24

Marcin

2007-10-24 Posiadam dwa takie dyski w RAIDzie 0 (stripe) i niestety mam problem z dzialniem XP prof na nich. Podejrzewam sterownik na ICH9R bo na Viscie smiagaja bez problemu, jak rowniez na zewnetrznym kontrolerze. Na XP nie formatuja sie dobrze (zwis przy probie “porzejscia” poza obszar 256GBajt) i nastepuje zwis przy duzym obciazeniu dyskow (blad c000021a) POMOCY!Wykrzyknik

kani_tor

2007-09-13 Dysk fajny i cichy tylko, że nie mogę na niego zainstalowac winowsa już od ponad tygodnia. Wciąż po pierwszym restarcie (po skopiowaniu plików instalacyjnych) wyskakuje mi komunikat: BŁĄD ŁADOWANIA SYSYTEMU Smuteczek

Ja mam Windows XP Pro SP2 i zainstalował się bez żadnych problemów…

ja niestety też miałem problem z zainstalowaniem XP Prof na WD 3200AAKS, ostatecznie zainstalowałem na nim Viste Business a na starym Maxtorze ATA 133 zainstalowałem świeżego XPka i teraz mam 2 systemy do wyboru

Ten dysk ma NCQ (kolejkowanie) a z tego, co się orientuję to działa tylko na SATA II.

No to może być problem, bo ja go już zamówiłem i nawet zapłaciłem. :frowning:

Teraz nie wiem, czy zmieniać zamówienie, czy ryzykować i odbierać?

Kontrolerów SATA II na PCI chyba nie ma, bo PCI nie obsłuży takiego transferu.

ja mam WD 3200 AAKS i działa mi na SATA1 bez najmneijszych problemów

SataII jest kompatybilne z sataI…

zgadza się ale niektóre dyski wymagają przestawienia zworki żeby działały na SATA1.

WD z serii AAKS działą normlanie bez żadnych zworek.

Będzie działał na SATA I, ale nie będzie NCQ.

Podsumuję ten temat. Może komuś się przyda. :slight_smile:

Dysk działa idealnie na kontrolerze SATA I.

Jest około 40% szybszy od 3 letniego Maxtora 80 GB.

Nie potrzebuje żadnych dodatkowych zworek.

Jest dość głośny, ale jeśli się go dobrze zamocuje, to nie przeszkadza.

Nie ma problemów przy współpracy z Windows XP Pro - chyba. Nie instalowałem systemu, tylko robiłem kopię starego dysku, ale działa bardzo dobrze.

Ogólnie dyski z tej rodziny są The Best.