Czy działałby system 64-bitowy?

Mam komputer jak w podpisie. Czy na takiej konfiguracji działałby system 64 bitowy? Czy stabilnie i czy tak naprawdę jest to opłacalne, to znaczy czy odczułbym jakąś wielką różnicę w porównaniu do Win XP HE 32-bit? Komputera nie używam do jakiś szczególnie wyszukanych gier (żadne tam Crysis, czy Halo 2). lecz głównie do Internetu i obróbki zdjęć oraz amatorskiej edycji dźwięku (programy typu Audacity)

Działać by działał, ale opłaca się to tylko wtedy, moim zdaniem, jak chcesz więcej niż 3 gb ramu :smiley: . Po za tym, mógłbyś wymienić swojego na XP PROFESSIONAL 32 :P, podobno że lepszy niż HOME :x . :wink:

Ja na PC 1GB odczułem spory skok wydajności:)

Chociaż Ci powiem że piracki x64 chodzi jak x86, a oryginał o niebo lepiej.

Pozdrawiam Crop

Z tego co mi wiadomo nie ma różnic w wydajności pomiędzy oryginałem a piratem systemem operacyjnym to są jakieś brednie. Kiedyś przy modach PlayStation też Sony ostrzegało że mody konsoli (tak by odczytywała kopie płyt) uszkadzają konsole co było prawdą tylko jeżeli taki mod wykonał amator. Różnica jest tylko w kwestii Twojej uczciwości.

A co do tematu to może sobie spokojnie darować 64 bitowe systemy operacyjne, dla Ciebie żadna różnica.

I tak 0.1% aplikacji korzysta z 64bitów

A gdzie tak idiotycznych informacji nabyłeś?

Tak się składa iż każdy 32 bitowy program uruchomiony na XPx64 potrafi czerpać korzyści z pamięci 4 Gb lub więcej, co przydaje się podczas pracy z programami typu CAD, DTP, do grafiki 3D, 2D lub edycji video.

Dzięki temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam :smiley:

Najważniejszą przewagą 64 bit’owego os’u nad 32’bitowym nie jest szersza magistrala adresowa i obsługa większej ilości ramu, ale obsługa 64 bit’owych instrukcji…

Poza tym ograniczenie obsługiwanej ilości pamięci zostało sztucznie narzucone przez konstrukcję jądra systemów 32-bitowych, niestety zmiana tego wymagałaby naprawdę napisania całego windowsa od nowa i stworzenia nowego jądra. W linuksie można jeszcze coś przy jądrze pogrzebać, ale to też proste nie jest.