Czy FEEL II 400W wystarczy?


(walpi) #1

Wiele różnych opinii o FEEL'ach słyszałem i dobrych i złych. Wydaje mi się, że chodzi tu też o użytkowanie takich zasilaczy. W takim sensie, że w zależności do czego będzie komputer używany. Więc tak, mój sprzęt to:

Płyta główna MS-7250

AMD X2 6000+

2GB RAM

Graficzna GeForce 6200 LE

Dysk Samsung 500GB (SATA)

DVD (jeszcze na ATA)

CD (ATA)

Zasilacz FEEL II 400W - nówka

Komputer trochę z nowych trochę z używanych podzespołów - póki co działa prawidłowo. Jednak chciałem się upewnić czy mój zasilacz w przypadku korzystania głównie z internetu czasem z programów graficznych, w gry nie gram w ogóle, będzie wystarczający ?


(Erufenrito) #2

Jest on na czarnej liście:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

http://forum.programosy.pl/czarna-lista ... 13278.html

http://community.tomshardware.pl/commen ... nID=234148


(Cyba91) #3

Wystarczający, tylko nic nie podkręcaj bo źle napięcia może trzymać.


(Longhorn2009) #4

Wystarczy. U mnie Feel III 400w ciągnie już od 3lat C2D 1,8@2,4GHz, 3GB RAM (4sloty), 2 nagrywarki DVD, GeForce 8600GT, karta TV, Creative SoundBlaster i jeszcze się nie zdarzyło żeby komp mi sie wysypał przez zasilacz. Ale mówie o Feelu III który podobno wcale taki zły nie jest.


(Tomj) #5

ja jadę na FEEL III i jest oki

to wszystko spokojnie ciągnie:

Athlon 4400+ 2x2,3 Ghz

Nagrywarka Lite-On DVD

Gforce 7600 GT

3Gb ram

Karta telewizyjna

3 dyski hd

1 dodatkowy wentylator w obudowie

pozdrawiam :slight_smile:

ps: na Feel II da spokojnie u Ciebie radę!


(neo10) #6

Feel II to ogólnie słaby zasilacz z czarnej listy.. Feel III o którym mowa w postach jest o wiele lepszy choć też słaby i jest na czarnej liście ... czasami trzyma nawet napięcia i działają zabezpieczenia ;] co innego w Fell II ale ogólnie do takiego komputera myśle że jest wystarczający choć jest wzmożone ryzyko że wcześniej czy póżniej padnie a wtedy pewnie pociągnie ze sobą coś dalej ;]


(walpi) #7

Dobra jednak chyba zostaje przy tym FEEL'u, w końcu Chieftec i Corsair też widziałem jak padają. Jak nie będę zmieniać to za dwa lata napiszę jeśli będzie wszystko działać. Do kompów raczej mam szczęście, bo na Rubikomie chyba z 7 lat wszystko hulało i zasilacz żyje nadal tylko na płytce Asrocka było lutowanie kondensatorów. To może i w tej konfiguracji podziała.


(Cyba91) #8

Nic się nie będzie działo, chociaż jak będziesz chciał wymienić kartę graficzną na lepszą to licz się z tym że musisz wymienić zasilacz (nie na mocniejszy, lecz na inną markę), bo póki co mało wymagająca karta Cię ratuje w Twoim zestawie i zasilacz nie jest mocno obciążony, przez co trzyma w miarę napięcia.